Ege Yat Dünya Finalisti…

Ege Yat Dünya Finalisti…

2660
0
PAYLAŞ
Olde Salt
 

İsmi açıklanmayan yabancı bir iş adamı Ege Yat Tersanesinde yapılan, saatte 12 mil hız yapabilen, 5 kabinli, odaları son teknoloji ile donatılmış 34 Metre uzunluğundaki Olde Salt isimli motoryat, geçen yıl denize indirilmesinin ardından, aynı yıl yat sektöründe yayıncılık yapan dünyaca ünlü Boat İnternational Media tarafından düzenlenen World Super Yacht Awards’a aday gösterildi. Tamamı Türk mühendis usta ve işçileri tarafından yapılan Oldesalt, çeşitli ülkelerden 365 yat arasında yapılan değerlendirmede yedinci sırada, mayıs ayındaki finale kalmaya hak kazandı. Dünyadaki en iyi 7 tekneden biri olarak finalist olma hakkını kazanan ve bu kategoride tek Türk teknesi olma özelliğiyle de öne çıkan Ege Yat, OLDE SALT ismini verdiği 34 metrelik çelik gövdeli motor yatı ünlü tekne tasarımcısı Turhan Soyarslan imzasını taşıyor.

Ana ve üst güvertede bulunan iki geniş salonuyla, yaşam alanlarını arttıran teknede 1 süit, 2 VİP olmak üzere 5 büyük kamara bulunuyor. 10-14 yolcu kapasiteli Olde Salt’da motoryat olarak klasik görüntüsü altında lüks, güçlü ve düz çizgiler içerisinde kibar bir tarzı bulmak mümkün. Fildişi renginde olan motoryatın iç tasarımında da ışığın önemini iyi bilen tasarımcılar büyük pencereler ile, parlak meşe kaplamaların yanı sıra beyaz tonda İtalyan mobilyalar kullanmışlar.

Olde Salt-4 (Custom)Bir motoryat olarak kendisine 12 Knot hız kazandıran iki adet 600 HP Yanmar ana motorlarıyla desteklenen Olde Salt, 40 yılı aşkın süredir sektörde liderliğini kanıtlamış Ege Yat’ı ve Bodrum’u onurlandıran bir üne de sahip oluyor.

Ege Yat Limited Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Sinan Özer, Bodrum’un yat sektöründe dünyada çıtayı en yukarılara çıkartan bir aşamaya geldiklerini vurguladığı konuşmasında; “Artık milyon dolarlık ahşap ve sac tekneleri rahatlıkla yapıp dünya liderleri ile bol ölçüşebiliyoruz. Morale ihtiyacımız olduğu zamanda gelen haber, Türk turizmi ve yatçılığı açısından bizleri çok mutlu etti. Tamamı Türk mühendis ve işçileri tarafından yapılan yatın dünyanın en iyi yedi yatı arasına girerek finale kalması bizleri gururlandırdı. Mayıs ayı içerisinde açıklanacak finalde ilk üç sırada yer alırsak, yüzen bir sarayı andıran Oldesalt haklı bir başarıyı elde etmiş olacak. Bu gurur hepimizin.” Dedi

1978 yılında bu güne 16 – 57 metre arasında değişen boyutlarda yatlar gerek iç piyasaya gerekse ; Karayip Adaları, Mısır, Tayland, Maldiv Adaları, İtalya, Fransa, Almanya, Portekiz, İspanya, Rusya, gibi ülkelere ihraç eden Ege Yat, Konusunda uzmanlaşmış teknik personeliyle 7 – 24 servisi müşterilerine sağlarken, 20.000 m2 lik Ören tersanesinde çekek ve bakım onarım hizmetinin yanısıra uzman ve deneyimli satış ekibiyle sıfır ve ikinci el yat satışında geniş bir müşteri ve yat portföyüne sahip. Ege Yat, Ören’de bulunan tersanesinde 15 m den 60 m ye kadar değişen boyutlarda kişiye özel çelik yatların projelendirilip anahtar teslim imalatı konusunda uzmanlaşmış bir Bodrum Markası olarak, Bodrum Bayrağını ülkemizde olduğu gibi dünyada da dalgalandırıyor.

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.