FAZİLET BALCI’NIN KOZMİK DÜNYASI BÜYÜLEDİ

FAZİLET BALCI’NIN KOZMİK DÜNYASI BÜYÜLEDİ

580
0
PAYLAŞ

Ressam Fazilet Balcı, “KOZMİK” adını verdiği sergisini geçtiğimiz gün sanatseverlerin beğenisine sundu.
Re/Max Pasha Bodrum bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Re/Max Pasha Art Sergi Salonu’nda açtığı sergiye olan ilgi karşısında oldukça memnun görünen Fazilet Balcı, sergisinde yer alan 48 eseri ile sergiyi gezenleri adeta büyüledi.

Bodrum’a sanat yakışır sloganı ile yaklaşık 2 yıldır her ay bir sergi açarak, Bodrum’un kültür ve sanat faaliyetlerine katkıda bulunduklarını belirten Ayşe Mesude Kumbasar da, geçtiğimiz yıllarda TED Bodrum Koleji öğretmeni olan ve geçirdiği bir kaza sonucu uzun süre tedavi gören Fazilet Balcı’nın bu zamanlarda yaşadıklarını aktardığı tabloların ve çizimlerin de sergide yer aldığını söyledi.

KOZMİK Sergisi hakkında yazdığı açıklamada sanatçı, sergisini şu şekilde betimlemiş;

“Bir varmış bir yokmuş. Uzay- zaman içinde nasıl oluştuğu bilinemeyen bir kainat varmış. Ak delikler- kara delikler, yıldızlar, gezegenlerle dolu bu kainatta insan denilen varlıklar da yaşarmış. Bu yaşam formları birbirleri ile ipliklerle bağlıymış. Farkındaymışlar büyük resmin içinde küçücük bir leke olduklarının. Zıtlıklarla dolu kaotik bir düzen içinde olduklarını bilirler, “biz” duygusuyla birlikte ağlar, birlikte kozmik kozmik gülerlermiş. Gün gelmiş her gülüş bir renk olmuş, leke olmuş, büyümüş ışık olmuş, sonsuzluk olmuş…”

Fazilet Balcı’nın KOZMİK adını verdiği 48 eserden oluşan sergi, Re/Max Pasha Art Sergi Salonunda, 30 Mart 2019 tarihine kadar açık kalacak olan sergi, Pazar Günleri hariç her gün saat 10:00-18:00 arası gezilebilir.

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.