Filmmor’da heyecan dorukta

Filmmor’da heyecan dorukta

1051
0
PAYLAŞ

Bodrum Kadın Dayanışma Derneği’nin katkıları ile 14. Filmmor Kadın Filmleri Festivali açılış kokteyli ile başladı. Bodrum Kadın Dayanışma Derneği Başkanı Figan Erozan’ın açılış konuşmasının ardından Oasis Cinemarine sinemalarında festival filmlerinden olan Diren filmi gösterimi izleyiciler ile buluştu. “Kadın Dayanışması Yaşatır” diyerek 12 Mart’ta İstanbul’da başlayan 14. Filmmor Kadın Filmleri Festivali, Hatay ve Adana’nın ardından Bodrum’da gösterime sunuldu. 8 Nisan Cumartesi ve 10 Nisan Pazar 2016 tarihlerinde Oasis Cinemarine Sinemaları’nda gerçekleşecek. Ücretsiz olarak gösterilecek olan filmler şöyle ;

filmmor_kadin_filmleri_festivali_bodrum (1)Kadın Dayanışması Yaşatır bölümünden Maryam Ebrahimi ve Nima Sarvestani’nin yönettiği Parmaklıklar Ardında Burkasız / No Burqas Behind Bars, Deepa Dhanraj’ın yönettiği Kadınların Adaleti / Invoking Justice ve Ilse van Velzen ve Femke van Velzen’in yönettiği Satılık Adalet / Justice for Sale filmi izleyiciyle buluşacak.

14. Filmmor-Gezici-Afiş-BodrumKadınların Sineması bölümünden Leyla Toprak’ın yönettiği Uzak Mı / Distant, Lucia Valverde’nin yönettiği Sıcak Hava Dalgası / The Heat Wave, Belmin Söylemez’in ustası Bilge Olgaç’ı anlattığı belgeseli Bilge ve Öğrencisi / Bilge and Her Apprentice filmi Bodrum programında yer alacak.  Ortadoğu ve Kuzey Afrika’da Kadınların Sineması bölümünden yönetmenliğini Diana Nava’nın yaptığı Coria ve Deniz / Coria and the Sea Bodrum Festival Programı Bodrum Oasis CineMarine Sinemalarında sahne alacak.

Ekran Alıntısıgh

Festival filmleri program gün ve saatleri ;

9 Nisan Cumartesi

12:00 Bilge ve Öğrencisi / Uzak mı… / Sıcak Hava Dalgası / Patlat Şehri / Binlercesinden Biri / Volta

14:00 Coria ve Deniz

16:00 Satılık Adalet

18:00 Kadınların Adaleti

10 Nisan Pazar

12:00 Parmaklıklar Ardında Burkasız

14:00 Üç Yalan

16:00 Diren

18:00 Söyleşi – Kapanış

Bütün seanslar ücretsizdir!

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.