FİTNESS ŞAMPİYONASINDAN BODRUM’A KUPAYLA DÖNDÜ

FİTNESS ŞAMPİYONASINDAN BODRUM’A KUPAYLA DÖNDÜ

792
0
PAYLAŞ
 

Antalya’da düzenlenen Türkiye Vücut Geliştirme Fitness Şampiyonası ve Milli Takım Seçmelerinde Bodrum’da yaşayan sporcu Alena Kovolenko Bodrum’a kupa ile döndü.

İlkbahar ve Sonbahar aylarında olmak üzere yılda iki kez düzenlenen Türkiye Vücut Geliştirme Fitness Şampiyonası ve Milli Takım Seçmeleri Antalya’da yapıldı. ANFAŞ Fuar Merkezi’nde düzenlenen şampiyonaya, 65 kategoride yaklaşık 700 sporcu katıldı. Bodrum’dan Zumba eğitmenliği yapan Alena Kovolenko’nun da katıldığı yarışmada sporcular, kıyasıya mücade verdiler.  Toplam 4 gün süren mücadele sonunda Bodrum’u temsil eden Alena Kovolenko, Fitnes Bikini -1.64 kategorisinde Büyük Bayanlar ikincisi olarak yarışmayı tamamladı.

Bodrum’da her yıl yetiştirdiği sporcularla Türkiye Vücut Geliştirme Şampiyonası’na katılan ve milli takıma sporcu yetiştiren Serdar Teker’in gözetiminde Solid GYM’de çalışmalarını yapan Alena Kovolenko, 2015-2016 Türkiye Şampiyon Ahmet Salman ile de çalışmış. Yarışmaya girerken pek bir iddiası olmadığını belirten Kovolenko, duygularını şu şekilde ifade etti;

“Bodrum’da zumba eğitmenliği yapıyorum. Bunun yanı sıra, günümün tamamını spor yapmak için Solid GYM’de geçiriyorum. Serdar Teker ve Ahmet Salman benim çalışmalarımı ve disiplinimi beğendiklerini söylediler. Beni yarışmalara hazırladılar. Şu an Bodrum’a 2. olarak dönmenin mutluluğunu yaşıyorum. Solid GYM ve hocalarım Serdar Teker ile Ahmet Salman’a teşekkür ediyorum.”

 

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.