GALATASARAYLI EFSANELER BİTEZ’DE BULUŞTU

GALATASARAYLI EFSANELER BİTEZ’DE BULUŞTU

438
0
PAYLAŞ

Bodrum 1905 Galatasaraylılar Derneği, Bitez’de efsane oyuncularının ve  kalabalık bir taraftar gurubunun katılımıyla açıldı.

Bitez Otel’in sahibi ve Marko Paşa Aslan Yuvası taraftar grubunun kurucusu turizmci ve Galatasaray gönüllüsü Cankat Boylu’nun girişimiyle açılan Bodrum 1905 Galatasaraylılar Derneği’nin açılış gününe, sarı kırmızılı kulübün eski ve yeni yöneticileri, tribün liderleri ve efsane futbolcuları katıldı.

Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz’ın açılış kurdelesini kestiği Bodrum 1905 Galatasaraylılar Derneği açılışında Galatasaray Spor Kulübü yöneticileri Mahmut Recevik, Özgür Savaş ve Metin Karakaya ile genel kurul üyelerinin hazır bulundu. Açılışa, zamanın yabancı efsane futbolculardan İosif Rotariou, Cevat Prekazi ve Zoran Simoviç damgasını vurdu.

Marmaris, Muğla ve Bodrum’daki GS taraftarlarının katıldığı açılışta taraftarlar, meş’alelerle karşıladıkları futbolun üç dev ismini tezahüratlarla selamladılar. Genç futbolcular ve çocuklar da efsanelerle anı fotoğraf çektirmek için adeta birbirleriyle yarışa girdiler.

Cankat Boylu ile birlikte gazetecilerin sorularını yanıtlayan Simoviç, 30 yıl önce futbolu bırakmasına rağmen Türkiye’den ve Galatasaray’dan asla vazgeçmediğini söyledi. Ataköy’de bir evi olduğunu ve sık sık Türkiye’ye geldiğini belirten Simoviç, takımın tüm maçlarını da dikkatle takip ettiğini belirtti.

Bir zamanlar oynadığı bir maçta Türk bayrağıyla sahanın ortasına kadar koşan ve ‘Ben Türk’üm’ diyerek tarihe geçen Simoviç, kendisine yöneltilen bir soru üzerine sarı kırmızılı takımda fazla sayıda yabancı oyuncu olduğunu belirterek “Bu son maçta pek iyi oynamadılar. İnşallah ikinci maçta oynarlar” yorumunu yaptı.

Cankat Boylu da Simoviç’in bu anlamlı gün için kilometrelerce öteden gelmesi nedeniyle büyük mutluluk duyduğunu ifade ederek, “Simoviç, çocukluğumuzda efsanelerimizden biriydi. Kurtardığı goller için ayrıca teşekkür ediyoruz kendisine”diye konuştu.

Bodrum’da Galatasaraylılar Derneği’ni kuran Cankat Boylu, 7 seneden bu yana yaşadığı Bodrum’da, Türkiye’de ve dünyanın her yerinde takımını temsil ettiğini anlatarak, “Zaten Galatasaraylı dostlarımız hep bizimle birlikteydi. Onları Bitez’de ağırlıyorduk sık sık. Burada bir dernek kurmak artık bir zorunluluk haline gelmişti. Bu da bize nasip oldu. Dünyanın en iyi taraftar derneği olacağız ve kulübümüze katkı sağlayacağız. Amacımız bütün Galatasaraylıları bir araya getirmek, sosyal projeler üretmek ve kulübümüze katkı sağlamak.” dedi.

Boylu, şu an için derneğin 300 üyesi olduğunu belirterek bu sayının kısa zamanda çok daha artacağını sözlerine ekledi.

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.