GELECEĞE BİR TOHUM DA SEN AT

GELECEĞE BİR TOHUM DA SEN AT

584
0
PAYLAŞ
 

Genç Liderler ve Girişimciler Derneği (JCI )Bodrum Şubesi, CREARTİVE şirketinin ana sponsorluğunda  KARAOKLAR ÇİFTLİĞİ ile birlikte “GELECEĞE TOHUM AT ” isimli proje kapsamında bir Eğitim  düzenleyecek.

JCI Bodrum Şubesi, Karaoklar çiftliği mentorlüğünde ve Bodrum Ticaret Odasının destekleri ile bir seminer düzenleyecek. GELECEĞE TOHUM AT adlı proje kapsamında düzenlenecek olan tarım eğitimine  katılım ücretsiz olacak. Ekolojik tarım , ihtiyaç ve analizler  konusunda , ilgili tüm soru işaretlerinize cevap almanızı ve bu konuda ihtiyacınız olan tüm bilgiye ulaşmanızı sağlayacak olan eğitime konuşmacı olarak Karaoklar Çiftliği müdürü Orhan  Aztekin katılacak.

Düzenlenecek olan eğitim hakkında Kent Haber’e bilgiler veren JCI Bodrum 2019 Şube Başkanı Aslı Mercan, “3 Mayıs Cuma günü Bodrum Ticaret Odasında gerçekleştireceğimiz ‘’Geleceğe Tohum At ‘’ projemiz öncelikle geniş kapsamlı bir proje . Bir ekonomik istihdam projesi aslında. Projeni fikir babası ve ana sponsoru  olan CREARTİVE şirketi sahibi Sayın Ali Kansu  ve Karaoklar çiftliğinin mentorlüğünde  ekolojik tarım nasıl olur nelere dikkat edilmeli ve bu süreçte yaşanacak senaryolar ile ilgili tüm soru işaretlerini giderecek bir eğitim planladık . Projenin çıkış amacı yok olmakta olan Ata tohumunu korumak ve çoğaltmak ama bu süreçte bodrum ve çevresinin  ekolojik tarıma olan ilgisi ile projeyi daha geniş kapsamda değerlendirip eğitim etapları da planladık .Karaoklar Çiftliği bu süreçte sertifikalı tarım yapan çiftçi ile geri alım garantili bir iş birliği de yapacak . Yani hem eğitecek hem destek olacak hem de geri alım garantisi sunacağız .  Hatta projenin etaplarından biri olarak çocuklarımıza Ata Tohumu bilincini aşılamak için Dereköyde geçtiğimiz günlerde bir tohum ekme şenliği de düzenledik.

Ekolojik tarım yapmak ve bu sektörde var olmak isteyen herkesi 3 Mayıs Cuma günü Bodrum Ticaret Odası Toplantı Salonunda gerçekleşecek.

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.