GELECEĞİN SANATÇILARINDAN MUHTEŞEM ESERLER

GELECEĞİN SANATÇILARINDAN MUHTEŞEM ESERLER

886
0
PAYLAŞ
 

Dünya Sanat Günü kutlamaları kapsamında, Muüla Sıtkı Koçman Üniversitesi Bodrum Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencilerinin eserlerinden oluşan “Dünya Sanat Günü Sergisi” geçtiğimiz gün Bodrum Belediyesi Trafo Hakan Aykan Kültür Merkezi’nde açıldı.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Bodrum Güzel Sanatlar Fakültesi Resim, Seramik, Grafik ve Heykel bölümlerinde öğrenimleri devam eden öğrencilerin 45 resim, 20 grafik-tasarım, 1 mobil uygulama, 13 seramik ve 18 heykel eserinden oluşan sergi açılışına öğrenciler ve öğretim görevlileri ile sanat severler katıldı.

Sahne sanatlarından Togay Şenalp ve öğrencisi tarafından müzik dinletisinin de yer aldığı açılışta bir konuşma yapan Fakülte Dekanı Prof. Erol Turgut, “Biliyorsunuz Leonardo Da Vinci’nin 15 Nisan’da doğması nedeniyle 15 Nisan Dünya Sanat Günü olarak kabul edilmiş. Biz de Güzel Sanatlar Fakültesi olarak bugünü sergiyle kutluyoruz. Biz 2013’ten beri burada Bodrumlu sanatseverlere, sanata ilgi duyan herkes için fakültemiz sergisini buraya taşıyoruz. Kent ile Bodrum halkı ile bütünleşmeyi amaçlıyoruz. Bu sergimizi burada 7’nci kez tekrarlıyoruz. Bundan sonraki her 15 Nisan’dan burada görüşmek dileğiyle” şeklinde konuştu.

Yaklaşık 120 muhteşem eserin yer aldığı sergi, 22 Nisan 2019 tarihine kadar açık kalacak.

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.