GENÇ KIZLARIN EĞİTİMİ İÇİN İYİLİK SANATLA BULUŞTU!

GENÇ KIZLARIN EĞİTİMİ İÇİN İYİLİK SANATLA BULUŞTU!

295
0
PAYLAŞ

Givin mobil uygulaması, aralarında Devrim Erbil, Ender Güzey, Hüseyin Taşkın’ın da bulunduğu sanatçıların eserlerinin bağış karşılığında alınabileceği İyilik Sergisi’ni, 20 Temmuz Cumartesi akşamı Yalıkavak Marina’da açtı. Yaz boyunca devam edecek sergiden elde edilen gelirle Türk Eğitim Vakfı’nın “Eğitimli Kızlar, Umutlu Yarınlar” bursuna destek sağlanacak.

Başarılı ve maddi olanakları sınırlı olan öğrencilere burs vererek Türkiye’ye ve insanlığa katkı sağlayacak öncü gençlerin yetişmesine katkı sağlayan TEV’e bir destek de Givin’den geldi. Her türlü ürün ve deneyimin bağış karşılığında satıldığı Givin mobil uygulamasının Yalıkavak Marina’daki İyilik Mağazası’nda, Türk Eğitim Vakfı’nın “Eğitimli Kızlar, Umutlu Yarınlar” bursuna destek için İyilik Sergisi düzenledi.

Ece Yıllıkçı Yeşilpınar, MEhmet Şükrü Tekbaş, Nil Vardar, Murat Kaynar, Başak Sucuka, Şenol Özdemir

Devrim Erbil, Ender Güzey, Hüseyin Taşkın’ın da aralarında bulunduğu sanatçıların eserlerinin bağış karşılığında alınabileceği İyilik Sergisi’nin kapıları, 20 Temmuz Cumartesi günü Yalıkavak Marina’da açıldı. Yaz boyunca devam edecek sergiden elde edilen gelirle Türk Eğitim Vakfı’nın “Eğitimli Kızlar, Umutlu Yarınlar” bursuna destek olunacak.

Ece Yıllıkçı Yeşilpınar: Halkımız Bodrum’da da bizi yalnız bırakmayacaktır

Ece Yıllıkçı Yeşilpınar

Türk Eğitim Vakfı olarak yarım asrı aşkın sürede 250 bine yakın yurt içi bursu sağladıklarını belirten, TEV Muğla Şube Yürütme Kurulu Başkanı Ece Yıllıkçı Yeşilpınar, “Ülkemize ve tüm insanlığa katkı sağlayacak, bilgi üreten, kullanan ve paylaşan gençlerimizin çoğalması adına eğitime verilen destekleri çok anlamlı buluyoruz. Givin aracılığıyla eğitimle sanatı bir araya getirmemiz ise projeyi çok daha anlamlı kılıyor. Eğitim konusunda duyarlı halkımızın Bodrum’da da bizi yalnız bırakmayacağına tüm kalbimle inanıyor, başta Givin ekibi ve sanatçılarımız olmak üzere destek olan herkese teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Başak Sucuka: Modern kahramanları sergimize bekliyoruz

Ece Sucuka Süer

Givin sosyal girişiminin kurucusu Başak Sucuka ise “Givin’in Yalıkavak Marina desteğiyle açtığımız yeni bağış alanları, yaz döneminde Türkiye’nin her yanından daha çok modern kahramana ulaşmak açısından çok değerli. Böyle değerli bir alanda, değerli sanatçıların eserlerini TEV ile genç kızların eğitimine destek olmak için buluşturmak bizim için çok heyecan verici. Bu yaz Bodrum’a yolu düşen tüm modern kahramanları YalıkavakMarina’daki alanlarımızda tanışmaya ve desteğe bekliyoruz” açıklamasında bulundu.

Türk Eğitim Vakfı Hakkında:

Türk Eğitim Vakfı (TEV), 4 Mayıs 1967 tarihinde merhum Vehbi Koç’un önderliğinde eğitime gönül vermiş 205 Türk aydını tarafından kuruldu. Türk Eğitim Vakfı’nın en önemli hedefi, insan kaynağımızı bilgi üreten ve kullanan konuma getirmek, en önemli yaklaşımı ise insanlarımızın, çağdaş Türkiye idealine ulaşabilmesi ve insanlığın gelişmesine katkı amacıyla olanaklarını yöneltecekleri ortamların hazırlanmasıdır. Başarılı ve maddi olanakları sınırlı olan öğrencilere burs desteği vererek Türkiye’ye ve insanlığa katkı sağlayacak öncü gençleri ve onların yetişecekleri eğitim sistemini destekleyen TEV, kuruluşundan günümüze yaklaşık 250 bin yurt içi ve iki bin yurt dışı bursu sağladı. İki bini yeni öğrenci olmak üzere her yıl yedi bin öğrenciye burs sağlayan Türk Eğitim Vakfı, bu zamana kadar açtığı eğitim kurumları, öğrenci yurtları, toplum merkezi, çıraklık eğitim merkezi ve kütüphaneyle Türkiye’nin eğitim vakfı olmuştur.

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.