GENÇ ŞARKICI BODRUM’A MÜZİK AŞILIYOR

GENÇ ŞARKICI BODRUM’A MÜZİK AŞILIYOR

1071
0
PAYLAŞ
 

Bodrum Oasis Alışveriş Merkezi’nde her Cuma sahne alan bir şarkıcı, sesi ve sahne hakimiyetiyle izleyenleri adeta büyülüyor.

Yaz başından bu yana her cuma akşamı saat 20.30 – 23.00 saatleri arasında sahne alan genç ve güzel şarkıcı, sahnede seslendirdiği şarkıları yorumlaması ve sahneden dinleyicilerle kurduğu iletişimi ile Bodrum’da aranan kadın vokal eksiğini fazlasıyla dolduruyor.

Hayatının tamamını müziğin içerisinde geçiren Ayben Ersoy, sadece ülkemizde değil, Kazakistan’da da yaptığı işlerle oldukça ses getirmiş ve tanınmış bir şarkıcı.

Müziğe, henüz çocukluk yaşlarında baterist olan babasıyla beraber katıldığı etkinliklerde şarkı söyleyerek başlayan Ayben Ersoy, içindeki bastıramadığı müzik aşkını ilerleyen yıllarda eğitimlerini alarak, profesyonel hayatına taşımış ve şimdilerde çıkarttığı iki teklisi ile de Türk Pop Müziği’ne katkı sağlamış.

Çocukluk yıllarından bu yana müzik ile yoğurulmuş bir hayata sahip olan Ayben Ersoy, ilk günden günümüze uzanan müzikal yolculuğunu bize şöyle anlatıyor;

“Daha anne karnında müzikle tanıştım. Gündüzleri memur akşamları baterist kimliği olan aşırı entellektüel bir babanın kızıyım ben. Babamla birlikte katıldığım gecelerde mikrofon gördüğümde duramazdım yerimde. Elimde tüm gün saç fırçasıyla mikrofon niyetine şarkı söylerdim, banyodayken de duş ahizesi mikrofonum olurdu. Hal böyle olunca, ailemin de desteğiyle müzik eğitimime küçük yaşlarda başladım. 9 yaşındayken hafta içleri bir Musiki derneğinde makamlarla Türk Müziği eserleri çalışıyorken, hafta sonları da Klasik Batı Müziği eserleri ile piyano eğitimi ve solfej dersleri alıyordum. Eğitimim hep devam etti, sahne sanatları opera bölümünden birincilikle mezun olduktan sonra yüksek lisansa başladım ve halen devam etmekteyim. Her alanda olduğu gibi müzikte de öğrenmenin sonunun olmadığı aşikâr.

Çocukluğumdan bu yana hayallerimde hep sahnede olmak, kendi şarkılarımı seslendirmek ve duygularımı dinleyicilerimle paylaşmak vardı. İlk tekli çalışmam “Kapak Olur” ile bunu gerçekleştirdim. ve bunu gerçekleştirdim.

Konservatuvar hayatım süresince müzik eğitiminin yani sıra oyunculuk dersleri de aldım. Müzikte olduğu kadar oyunculuktan da ziyadesiyle keyif alırım. Şiire aşığım mesela. Sanatın her renginden, sesinden, dokunuşundan küçücük de olsa bir pay almak için her daim çaba sarf ederim. Bunların dışında dünyayı gezmek en büyük tutkum. Kendimi bu yönde beslemeyi de seviyorum.

2017 yılında Kazakistan’da Silk Way Star isimli bir ses yarışmasında jüri koltuğuna oturduğumda, artık sadece kendi memleketimin değil, bir başka ülkenin de değer verdiği sanatçılar arasında yer almıştım. Kısa sürede, genç yaşıma ve kendime koyduğum hedeflerin ötesine geçtim. Bodrum’da yaşamaya başlamam ile birlikte, özel gecelerde ve Oasis Alışveriş Merkezi’nde sahne alıyorum. Bodrum’da ikinci klip için çalışmalarımız devam ediyor. Şarkılarım dijital tüm kanallarda yayında. Youtube üzerinden de Netd etiketiyle kliplerime ulaşabilirsiniz.”

 


AYBEN ERSOY KİMDİR

Ayben Ersoy ‘un müzikle tanışması, henüz küçük yaslardayken baterist olan babasıyla beraber katıldığı etkinliklerde baslar. Müziğe olan ilgisinin ortaya çıkmasıyla, dokuz yaşındayken Zonguldak

Belediye Konservatuvarı ‘nadan içeriye adımını atar. Burada solfej, şan, enstrüman eğitimleri alır ve aynı yıl Zonguldak Kültür ve Eğitim Vakfı‘nda Türk Musikisi ile tanışıp konserler vermeye baslar. 1999 yılında, Zonguldak ‘ta yapılan “Türk Sanat Müziği” yarışmasında ikincilik elde eder ve ardından, müzik eğitimine profesyonel olarak devam etmeye karar verir. 2002 yılında Güzel Sanatlar Lisesi Müzik Bolumu ile başladığı eğitimine, 2007 yılında Devlet Konservatuvarı Sahne Sanatları Bölümü Opera Ana Sanat Dalı‘nı seçerek devam eder.

2015 yılında yüksek lisans çalışmalarına başlayan Ayben Ersoy, akademik kariyerini de yükseltmeye devam etmektedir. 2017 yılında Kazakistan ‘da düzenlenen Silkway Star Ses Yarışmasında Türkiye‘yi temsilen jürilik yapmıştır. Tüm bunların yanında, sayısız canlı sahne performansı sergileyen ve konserler veren Ayben Ersoy, kendinden oldukça söz ettirecek olan ilk teklisi “Kapak Olur” ile müzik piyasasına iddialı bir giriş yaptı. İzleyicinin nabzını yükselten klipin çekimleri, Erman Çaltı‘nın yönetmenliğinde Kazakistan ‘in başkenti Astana ‘da eksi 24 derece gibi soğuk bir havada 47 kişilik bir ekip çalışmasıyla tamamlanmıştır. Diğer yandan, hız kesmeden ikinci single ‘i için stüdyo ve klip çalışmalarına devam eden Ayben Ersoy, projeleri ve yeni teklileriyle adından daha sık söz ettireceğe benziyor.


 

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.