TUĞÇE ÇOTURA OFİSİNİ AÇTI

TUĞÇE ÇOTURA OFİSİNİ AÇTI

1351
0
PAYLAŞ

Beslenme ve sağlık alanında Bodrum’a yeni bir soluk getirecek genç uzman diyetisyen Tuğçe Çotura, geçtiğimiz gün beslenme ve diyet danışmanlık ofisini açtı.

Mahmut-Serdar-Kocadon-Tuğçe-Necip-Çotura

Yeniköy Mahallesi Severcan Caddesi Zeytindalı Önbahçe Villalarında yapılan açılışa, Bodrum Ticaret Odası Başkanı Mahmut Kocadon, Bodrum Belediye Meclis üyesi Niyazi Atare, Tuğçe Çotura’nın ailesi ve yakınları katıldı. Açılış kurdelesini ailesi ve BODTO Başkanı Mahmut Kocadon ile birlikte kesen genç uzman diyetisyen Tuğçe Çotura, BODTO Başkanı Mahmut Kocadon’a beslenme ve diyet hakkında çeşitli bilgiler verdi.

Bilgi Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümünden 2017 yılında mezun olduktan sonra
Okan Üniversitesi’nde yüksek lisans programına başlayan ve halen bitirme projesini hazırlayan Tuğçe Çotura, şunları söyledi;

“Doğup büyüdüğüm yere geri dönüp mesleğimi icra etmek istedim ve Uzman Diyetisyen Tuğçe Çotura Beslenme ve Diyet Danışmanlığı’nı kurdum. Obezite, diyabet, hipertansiyon, kalp ve damar hastalıklarının tıbbi beslenme tedavisi, bariyatrik cerrahi öncesi ve sonrası beslenme, egzersizde beslenme, yaşlı beslenmesi, gebelikte beslenme, emzirme döneminde beslenme, çocukluk çağı beslenmesi gibi çeşitli dallarda hizmet vermekteyim. Bu danışmanlık merkezini kurarken Hipokrat’ın 2500 yıl önce söylediği “Besinler ilacınız, ilacınız besininiz olsun.” sözünü kendime ilke edindim. Hedefim danışanlarıma kısa süreli diyet mantığını bir kenara bıraktırıp, yaşam şekline göre beslenme düzeni oluşturmayı benimsetmek”.

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.