GENÇLEŞMEK ERKEĞİN DE HAKKI

GENÇLEŞMEK ERKEĞİN DE HAKKI

296
0
PAYLAŞ

Tarih boyunca her kadın gençlik ve güzelliklerini korumak, günlük hayatın yıpratan etkilerinden arınmak ve geçen yıllara meydan okumak için çeşitli yöntemlere başvurmuştur. Bu meydan okuma da günümüzde yeni teknolojiye ilham kaynağı olup, kadınların gözdesi makinelerin üretimine katkıda bulunmuştur.

Bodrum’un güzel kadınlarının buluşma noktası olan Alin Beauty Güzellik Merkezi’nin sahibi, Uzm. Est. Tülin Akgül, gelişen teknolojiyle beraber, erkeklerin de yaşlanmayı geciktirmek ve daha bakımlı görünmek için kullandığı yeni sistem cilt bakımlarını mercek altına aldı.

Tülin Akgül

İşte konunun uzmanından yeni sistem cilt bakımları…

“Günümüzün gelişen teknolojisine göre cilt bakımları ve bunla ilgili makineler de zamana uygun ve pratik hale geldi. Klasik cilt bakimi dediğimiz buharla cildi gevşetip sıkarak siyah nokta temizlendiği bakımlar eskide kaldı.

Yeni teknoloji cilt temizleme işlemi, 30-45 dakika gibi kısa bir sürede hızlıca yapılırken bu teknoloji ile erkekler de hızlı ve can yakmayan bu sistemle güzellik merkezlerinde bu işlemi uygulatmak için randevu almaya başladılar.

Artık bize zamandan kazandıran makineler var. Eskiden beri bakımda sıkma işleminin daha kolay yolu var mı diye sorulurdu. Artık var, tıpkı elektrik süpürgesi gibi vakumla cildin kirli tabakasını alan siyah noktaları ve burun kenarlarındaki yağlanmayı çeken cilt bakim makineleri var. Her mevsimde yapılan ve ortalama 45 dakika suren bu yeni sistem bakımla günlük hayatınıza devam edip sosyal hayatınıza engel oluşturmamasında bir tercih sebebi. Tüm dünyada ortalama 3 senedir kullanılmakta.

Bu sistemde ki makinelerde özel uçlar ve özel solüsyonlar kullanmakta cildi temizlerken verilen solüsyonlar tekrar makinenin kirli haznesine dolup yüzden çıkan kirlilik siyah noktalar daha sonra görülebiliyor…

Solüsyonlar genellikle 3 aşamalı olup; ilk solüsyon cildi temizler gözenekleri acar yağı ve ölü hücreleri yumuşatıp vakumun etkisiyle kolayca cildin temizlenmesine yardımcı olur…2. solüsyon antibiyotik ve dezenfektan içerir cildi arındırır iyileştirir onarım sağlar sivilceleri dezenfekte eder. Kirden ve yağdan arınmış cilde 3. solüsyon ile cilt altına ihtiyacı olan hyalüronic asit, antioksidanlar, A, C, E vitaminleri, peptitler ve collagen ulaştırılır. Son solüsyon aynı zamanda gözeneklerin kapanmasına yardımcı olur.

Bu sistem genel anlamda uzun vadeli bir Anti-Aging yöntemidir. Bu tür yolla cildi temizlemek ve bakımını yapmak uzun vadede kırışıklıkların oluşmasını engeller. Gözenek açıklığı ile sorunlara da yardımcı olur. Ciltte iki tür gözenek açıklığı sorunu vardır. Birincisi yağlı ve karma cildin sebep olduğu gözenek açıklığı 2.si de zaman içinde kalınlaşan deri sebebiyle cildimizde bulunan gözeneklerin daha derin görünmesi.

 

Her iki duruma da vakum ve solüsyonla temizlemenin faydası var. Solüsyona ve vakumun etkisiyle yağdan arındırılmış gözenekler son aşamada kapanır ve daralır. Kalınlaşan derinin sebep olduğu gözenek açıklığında ise düzenli olarak yapılan bu bakımla üst deri dediğimiz ölü tabaka incelir ve gözenek derinliği azalır.

Birçok soruna kombine cevap olan vakumlu sistem cilt temizlemesinde gene en önemli faktör estetisyendir. Cildinizin sorununu gerçekten tanımlayabilen sizi yönlendirebilen bir uzmanın bakımı size uzun vadede daha sorunsuz ve güzel bir cilt sunacaktır… Birçok durumda yanlış yönlendirme ve teşhis; bakımdan sonra cildin kusmasına sebep olmaktadır. Cildin sorununu doğru teşhis etmek  sonrasındaki ev bakımlarında doğru yönlendirmek iyi ve işini iyi bilen bir güzellik uzmanıyla olmalıdır.

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.