GENÇLER BÜYÜLEDİ, BÜYÜKLER KEYİFLENDİRDİ

GENÇLER BÜYÜLEDİ, BÜYÜKLER KEYİFLENDİRDİ

1126
0
PAYLAŞ
 

Geçtiğimiz mayıs ayında ulusal ve uluslararası dönemsel sergilere, seminerlere, özel gösterilere ve canlı performanslara ev sahipliği yaparak Bodrum kültür-sanat yaşamına bir alternatif yaratmak amacıyla yola çıkan Mi Gallery, geçtiğimiz akşam muhteşem bir konsere ev sahipliği yaptı.

Mas Akademi bünyesinde Fuat Kılıç Aslan’ın eğitmenliğinde oluşturulan Mas Gençlik ve Mas Çok sesli Korosu tarafından verlen konserde küçük sanatçılar izleyenlere umut ve mutluluk dağıtırken, çok sesli koro da sölediği şarkılala adeta zamanda yolculuk yaptırdı.

Ada S. Akın, Ayşe Tuna Akıncı, Batuhan Emre Babayiğit, Deniz Akya Kesici, Elif Damla Akıl, Melisa yavaş Sarp Atılgan ve Zeynep Dirkali’den oluşan Mas Gençlik Korosu’nun seslendirdiği şarkılar ile başlayan etkinlikte Şef Fuat Kılıç Aslan yönetimindeki koro Serhan İnan’ın piyanosuyla eşlik ettiği birbirinden güzel eserleri seslendirdi. Michael Jackson’un Heal The World isimli şarkısıyla açılış yapan gençlik korou, sırasıyla Silent Night, Tik Tak, Kalinka, İnspector Gadget Arkadaşım Eşşek, Fazıl Say’ın Kız Çocuğu eserini ve son olarak da We Will Rock You isimli şarkıları seslendirdi.

Gençlerin hemen ardından sahne alan Mas Çok Sesli Korosu da şarkılarıyla izleyenlere adeta zamanda yolculuk yaptırdı. Binnur Doruk, Fulya Ekmekçi, Helen Franklin, Muazzez Ateşdağlı, Nil Berrin Babayiğit, Nükhet Dedecan Çolakoğlu, Senem Demircioğlu, Suzan Koşan Şule Şenel ve Zeynep Ebru Akbaşoğlu’ndan oluşan koro da izleyenlere sırasıyla, “Ave Verum Corpus, Where You There, Ameno, Laçin, Suda Balık Oynuyor, Spente Le Stelle, Aqua De Beber, Nihavend Longa ve Stand By Me isimli şarkıları seslendirdiler.

Konser sonunda koroların hazırlayan ve konserin şefi olan Fuat Kılıç Aslan tarafından her iki koro üyelerine de birer teşekkür sertifikası dağıtıldı. Teşekkür sertifikalarını dağıttıktan sonra bir konuşma yapan Şef Fuat Kılıç Aslan; “Kısa sürede böyle muhteşem bir performas ile konsere hazırlanan iki koroyu da tebrik ederim. hepsi muhteşem birer sanatçı. MAS Gençlik ve MAS Çok Sesli Korosu, 25 Haziran günü Saat:20:30’da mi’Teras açılışı için MAS Broadway konserinde muhteşem eserlerle yine karşınızda olacak.” dedi.

 

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.