GönülLÜler BİR OLDU, BARINAK IŞILDADI

GönülLÜler BİR OLDU, BARINAK IŞILDADI

642
0
PAYLAŞ

Geçtiğimiz aylarda Özge Gündoğdu ve Şenol Kamber tarafından kurumlara ya da derneklere sosyal sorumluluk projeleri hazırlamak amacıyla hayata geçen çokgüzelşeyler.com,  yeni sosyal sorumluluk etkinliğini “Gönüllüler Bir Olsun”  projesiyle Torba’ da bulunan Bodrum Belediyesi Torba Geçici Hayvan Barınağı’nda gerçekleştirdi.

Bodrum Torba Geçici Hayvan Barınağı’nın yeni doğan bölümünün izolasyon ve yenileme çalışmalarını gerçekleştiren, yeni doğan canlara en sağlıklı ve en uygun şekliyle hizmet verilmesine olanak sunan Strada İnşaat ile birlikte gerçekleştirilen GönülLÜler Bir Olsun projesi sayesinde barınakta yaşayan tüm canlar, yeni yıla tertemiz bir barınakta girecekler.

Yaklaşık 80 civarında gönüllünün katılımıyla gerçekleşen ve barınağın tepeden tırnağa temizlenerek, sağlıklı bir yaşam alanı haline dönmesi sağlanan proje için oldukça duygulandığını ifade eden Bodrum Hayvan Hakları Derneği Başkanı Füsun Uslu, duygularını şu şekilde dile getirdi:

“Bugün dilimin tutulduğu, gözlerimin dolduğu bir gün yaşıyorum. Bir Pazar günü, sıcacık evlerinde kahvaltı edip keyif yapmak yerine buraya gelen 80 kadar gönüllü, barınakta yaşayan bu canlarımıza inanılmaz bir hizmet veriyorlar. Sadece barınaktaki canlara değil, barınak görevlilerinin de bir Pazar günü de olsa kahvaltı ederek, güne keyifle başlamalarını sağlayan bu proje ile çalışanların yetemediği, yetişemediği her eksiklik, her türlü temizlik yapılıyor. Bu temizliğin hijyenik tarafı olduğu gibi, gelen gönüllü arkadaşlarımız, tüm canlılarla o kadar güzel bir iletişim kuruyorlar ki, sevgiye muhtaç bu canlara adeta birer sahip gibi davranarak, onları da mutlu ediyorlar. İnanın duygularımı ifade edecek kelime bulamıyorum. Çok mutluyum!”

Özgür Uyar ve Fatma Füsun Yıldırım’ın sahibi oldukları Strada İnşaat’ın ev sahipliğinde, çokgüzelşeyler.com tarafından hayata geçirilen proje ile temizliği sağlanan barınağa, bazı gönüllüler tarafından yapılan mama ve battaniye yardımı da, barınak görevlileri tarafından memnuniyetle karşılandı.

Konuya ilişkin bir açıklama yapan Özgür Uyar, çokgüzelşeyler.com girişimi ile düzenlenen bu organizasyonun, temizlikten yardıma kadar her türlü sosyal sorumluluğu yerine getirmeye yönelik olduğunu bu organizasyonla hedeflerine ulaştıklarını, birbirini tanımayan yüze yakın insanın tek bir amaç için çalışarak,  hayatı ve hedefleri paylaşmanın insan hayatındaki önemine de değindi. Ancak asıl yüreklerinden geçenin, sadece gönüllülük esasına dayalı ve hiçbir maddi beklentisi olmayan bu projenin sadece diğer barınaklar ve hayvanlar için değil, yardıma ve birlikteliğe ihtiyaç duyulan her alanda yapılması için gönüllülerin Türkiye’nin her yerinde bir araya gelmelerine ilham olmak olduğunun da altını çizdi..

 

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.