Görevini yapan muhabire saldırdılar!

Görevini yapan muhabire saldırdılar!

903
0
PAYLAŞ

Bodrum’da bir otel odasında çıkan yangın itfaiye ekiplerinin müdahalesiyle söndürüldü. Yangın esnasında olayı görüntülemeye çalışan Kent Haber muhabiri ise otel
çalışanları tarafından darp edildi.

Gümbet Mahallesi’nde hizmet veren Bodrum Garden Resort Otel’in bir odasında gece saatlerinde yangın çıktı. Klimadan çıktığı öne sürülen yangına Muğla Büyükşehir Belediyesi Bodrum İtfaiye Grup Amirliği ekipleri ile Milas Orman İşletme Şefliği orman işçileri müdahale etti. Güçlükle söndürülen yangında otel odası büyük hasar alırken otel müşterileri büyük korku ve panik yaşadı.

Öte yandan her koşul altında, halkın haber ve bilgi alma hakkı için çalışan gazetecilere yönelik iğrenç saldırılardan biri de Bodrum’da yaşandı. Yangın sırasında görevini yaparak olayı görüntülemeye çalışan Kent TV Muhabiri darp edildi. Sayıları 10’u bulan otel personeli tarafından, görevini yapmak için olay yerine giden muhabiri tekme ve yumruklarla darp ederek görüntü almasına engel oldular.. Fiziksel ve sözlü saldırıya da maruz kalan genç muhabir, darp edilmesinin ardından elinden makinesini almaya çalışan zorbalar tarafından çektiği görüntüleri silmesi ve haber yapmaması konusunda da tehdit edildi. Olay yerine ilk giderek görüntü almaya çalışan otel personeli gazetecinin elinden kamerasını alarak görüntüleri silmeye çalışsalar da sağduyulu bir otel görevlisinin de araya girmesiyle zorbalara direnen cabbar muhabir kamerasını kurtararak, olay yeini terk etti.

Kalan görüntüleri ile haberini yaparak görevini icra eden Muhabir arkadaşımıza yapılan çirkin saldırıyı gerçekleştireneri ve olaya engel olmayıp göz yuman otel yönetimini, Meslektaşları olarak kınıyoruz.

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.