GÜLLÜK BARINAĞINDAN “ACİL YARDIM” ÇAĞRISI

GÜLLÜK BARINAĞINDAN “ACİL YARDIM” ÇAĞRISI

475
0
PAYLAŞ

Milas Belediyesi’ne bağlı Güllük’te bulunan geçici hayvan bakım ve rehabilitasyon merkezi gönüllülerinin çığlıkları sosyal medyada bir çığ gibi büyüyor.

Sosyal medya kanalı Facebook’ta bulunan Güllük Hayvan Severler gurubundan yapılan bir çağrı ile, yakın zamanda su baskını yaşayan barınakta bulunan canlıların beslenmeleri için 5 günlük yiyecekleri kaldığı yolundaki paylaşım, görenleri üzüntüye boğuyor.

Güllk Hayvan Severler grubunda Füsun Başarslan tarafından yapılan yardım çağrısı şu şekilde;

“2.1.2019 sabahı itibari ile elimizde olan mama sayımız 31 pk bunun ikisi yavru maması. Verdikleri tek aracı da geri aldıkları için artık sadece mama verebiliyoruz, şu anda 110 can yaşamakta ve hergün 6 pk mama dağıtmak zorundayız. Bu hesaba göre 5 günlük mamamız var. Barınağımızın durumunu biliyorsunuz Milas Belediyesi’nin gr yardımı yok. Lütfen mama ihtiyacımız için destek olun çok az zamanımız kaldı😢”

Uzun süredir yaşayan canları için düzenledikleri çeşitli faaliyetlerle gündeme gelen Güllük Barınağı gönüllüleri, By Eskici Bodrum’da Bodrum Hayvan Haları derneği Başkanı Füsun Uslu ve gönüllülerden oluşan bir gurupla yardım gecesi düzenlemiş ve elde edilen gelirin tamamını barınak yetkililerine teslim etmişlerdi.

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.