Gümüşlükte altın bir işletme “Leleg Restaurant”

Gümüşlükte altın bir işletme “Leleg Restaurant”

3991
0
PAYLAŞ
   

Gümüşlük sahiline indiğinizde yan yana sıralanmış balık restoranları arasında kendinizi kaybetmek üzereyken, bir anda hepsinden farklı dokusuyla sizi kendine çekecek olan bir restorana doğru yöneldiğinizi hissedeceksiniz. Adını Bodrum’un tarihindeki ilk medeniyeti olan Leleg Uygarlığından alan bu restoranın diğerlerinden farkı, Her köşesinde Bir kadının imzası olması. Gerek renk seçimleri, masalardaki çiçekler, masa düzeni üzerindeki naif dokunuşlarıyla Hülya Özbudak’ın eseri olan Leleg Restoran, sadece görüntüsüyle değil, servisi ve barındırdığı lezzetleriyle de sizi kendisine hayran bırakacak.

Leleg Restoran

Her şeyden önce, masasına oturanlara müşterisi değil, dostları gibi yaklaşan Hülya Hanım, aslında hayatını inşaat sektöründen kazanırken, 11 yıl önce kendisini Gümüşlükte bulmuş. Yine çeşitli inşaat projeleri yaparken, Leleg Restaurant’ı hayata geçiren Hülya Özbudak, 7 yıldır bu mekanın değişmeyen tek markası. 15 personeli ile yılın 12 ayı mekanını açık tutarak, hem Gümüşlük, hem de Bodrum turizmine katkıda bulunmanın da mutluluğunu yaşıyor. Tabii ki Leleg Restoranı haklı ününe kavuşturan, sadece Hülya Hanım’ın titizliği ve işletme anlayışı değil. Bunun yanı sıra, verdiği hizmetin kalitesi, servis edilen ürünlerinin tazeliği ve hepsinden önemlisi Hülya Hanım’ın kendi spesiyali olan, ve reçetesi tamamen kendisinde bulunan salatası ve tatlısı.

IMG_3612

Yaz-Kış sabah kahvaltısıyla güne başlayan Leleg Restaurant’ın kapıları sadece birkaç saatliğine kapanıyor. Sabah kahvaltısı ardından gün boyu masanıza servis edilen mezelerin her birinin taze olduğundan asla şüphe etmeyeceğiniz gibi, sunumları ve lezzetleri de ayrı ayrı değerlendirerek, hem gözünüze, hem de damak tadınıza hitap edeceğini göreceksiniz. Leleg Restaurant’ın spesiyali olan Karidesli Salata, tüm sırrını sosunda saklıyor. tek tek ayrıştırdığınızda bir çok tadı bir arada alabildiğiniz, her lokmanızda size farklı deneyimler yaşatacak bu sosu, Hülya Hanım, sadece kendisi yapıyor. Eğer söz konusu lezzet Ahtapot salatasıysa, ağzınıza bir lokma attığınızda, yumuşacık etin, bambaşka bir tat ile ağzınızda eriyip gittiğini hissedeceksiniz. Benzer hisleri tüm deniz ürünlerinde yaşayacağınızı garanti eden Hülya Özbudak, bunun sırrının, Leleg Restaurant’da sadece Bodrum kıyılarından avlanan deniz ürünleri satılması olduğunu söylüyor.

Leleg Restaurant’da damağınızda kalan zeytinyağı tadının kaynağı, Ayvalık. Kuzey Egede özel soğuk sıkım zeytinyağı üreten sadece tek bir firma ile anlaşan Hülya Özbudak, Yatağan Termik Santrali’nin Milas bölgesinde yetişe zeytinlerin lezzetinin bozduğunu, acılaştırdığını, bu nedenle de tüm yağ ihtiyacını Ayvalık’tan karşıladığını belirtiyor. Gümüşlükte sadece balık yenmeyeceğini de düşünen Hülya Hanım’ın menüsünde çöp şiş, Bonfile, karışık ızgara gibi kırmızı et ürünleri de yerini almış. Alışılagelmişin dışında favayı, Gambili Baklasından yapan mekanda her lezzet, sizi başka diyarlara götürürken, denize sıfır konumuyla, kendinizi adeta bir yelkenlide yemek yiyor gibi hissettirecek.


Sıra tatlıya geldiğinde Hülya Özbudak’ın elleriyle servis edilen bu tatlı, gerçekten gecenin sonunda kalbinize dokunan tatlı bir serinlik hissi yaratacak. Bu tatlıyı özel yapan çok şey var. Bu tatlıyı hayata geçiren Hülya Hanım, öncelikle Gümüşlük’te doğada otlayan ineklerin olduğu mandıradan aldığı süt ile bu tatlının peynirini kendi elleriyle yapıyor. Sonrasında mutfağa girerek her sipariş için tek tek bu tatlıyı hazırlıyor. Bu tatlının kendisine anneannesinden ve babaannesinden miras kaldığını söyleyen Hülya Özbudak’a tatlısının hikayesini sorun. O size hikayesini anlatırken, siz de geceye tatlı bir sohbet ile noktayı koymanın keyfine varacaksınız.

Leleg Restaurant
Harika bir işletme, Hızlı servis, lezzet katan eller…

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.