Ha La Bodrum’da “Yaz Zamanı”

Ha La Bodrum’da “Yaz Zamanı”

3847
0
PAYLAŞ
 

Uzun süredir Bodrum’da yaşayan ünlü modacı Saruhan İren, yeni koleksiyonlarını muhteşem bir defile ile tanıttı. 1990 yılından itibaren düzenlediği her defile ile adından söz ettiren ve 30’uncu defilesine imza atan modacı Saruhan İren, “Yaz Zamanı” adlı defilesi ile yine moda tutkunlarının yoğun ilgisini çekti.

Bodrum’un seçkin mekanlarında güncel moda trendleri yerine kendi özgün tasarımlarını yaratan, defilesinde kullandığı mankenlerin büyük kısmını yörenin güzel kadınlarından seçerek, özgün defileler gerçekleştiren Saruhan İren, ipek, şifon, tafta kumaşlar kullandığı 47 tasarımını, dantel ve aplike işlemelerle bezeyerek izleyenlerin beğenisine sundu.

Eskiçeşme Mahallesi’nde bulunan butik konseptle hizmet veren Ha La Bodrum isimli mekanda düzenlenen defileye, Bodrum’un tanınmış isimleri de büyük ilgi gösterdi. Sunumunu Ali Poyrazoğlu’nun yaptığı defilede mankenler Nalan Şen, Özlem Dokuz, Bilge Çamlıbel, Selda Can, Ayça Aras Elif Olgaç ve Fujer Turan, yer aldı. Yılların eskitemediği mankenlerden Merve İldeniz ve Nil Balkır ile müzisyen Birsen Tezer’in de mankenlik yaptığı defilede, amatör mankenler profesyonel mankenlere taş çıkarttı. İren’in kendine özgü yaptığı tasarımlar izleyiciler tarafından alkışlandı. Defilenin açılış konuşmasını ve sunumunu yapan Ali Poyrazoğlu, “Saruhan yaşamı net bir şekilde yorumlayarak aydınlık, çağdaş ve ileriye bakan bir Türkiye kadınının nasıl giyinmesi konusunda düşünüp, üretiyor. Eski kumaşları topluyor yeniye dönüştürüyor. Eski ile yeniyi birleştirerek bir ayağı eskide bir ayağı yenide durarak bir yorum yapıyor” dedi.
Saruhan İren daha önce ‘Uzaylılar ve Dünyalılar’, ‘M.Ö. 2001- M.S. 2001’, ‘Tanrılar ve Tanrıçalar’, ‘Yaz Gülü’, ‘Bir kış masalı’, ‘Millenium’, ‘Metamorfoz’ isimli defileleri ile büyük yankı uyandırmıştı.

 

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.