HATAY’I BODRUM’A GETİRDİLER

HATAY’I BODRUM’A GETİRDİLER

2023
0
PAYLAŞ
 

Hatko Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı, Fenerbahçe Kulübü eski yöneticisi iş adamı Ertuğrul Hataylı’nın fikir sahibi olduğu ve bir aile işletmesi olarak Bodrum’da hayata geçen Hataylı Food, Bodrum’dan Türkiye geneline yayılması planlanan bir Fastfood markası olarak, hizmete girdi.

İstanbul ve Bodrum’un iş, cemiyet ve spor hayatının ünlü isimlerini bir araya getiren açılışa katılan davetliler, tamamı Hatay’dan gelen orijinal lezzetleri tattılar. Oldukça kalabalık bir katılımla gerçekleşen açılışın ardından basın mensuplarına bir açıklama yapan işletme ortaklarında Hatice Hataylı Han, Hataylı Food projesinin hayata geçiş hikâyesini, şu şekilde anlatıyor;

Hatice Hataylı Han, Mithat Akbay, Emine Hataylı Han, Fatoş Kayacan Hataylı, Sümer Güney

“Hatay doğumlu bir iş adamı olan babam Ertuğrul Hataylı, geçtiğimiz kış kayak yaparken, Subdural Hematom geçirerek Avusturya’da ameliyat olmuş ve 35 gün süren tedavisi süresince burada kalmıştı. Ameliyat sonrasında iyileşme süresince kendisini Bodrum’da yaz tatilini geçirmeye ikna etmiş, bu şekilde de ailece hayatının en uzun yaz tatilini geçirmesini sağlamıştık.

Yaz başında evimize dekoratif bir şeyler almak için babam, ben ve iki çocuğum, Midtown AVM’ye geldiğimizde burayı oldukça şık ve modern bulmuştuk. Hem dinlenmek için, hem de karnımızı doyurmak için bir pidecide otururken babam, Hataylı Food projesinin ilk tohumunu da atmıştı adeta.

“Burası ne kadar şık ve modern.Miami’de bir alışveriş merkezinde gibiyiz adeta. Burada bir food corner açalım ve Hatay yemekleri verelim.” dediğinde, bu fikri hemen proje haline getirmişti bile. Deneyimli bir iş adamı olduğu ve herkesten önce düşündüğü için, hem Hataylı hem mimar hem de yemek sektörüne aşina olan ve babamın öngörüsüyle şimdi ortağımız olan Mithat Akbay da projenin içine dahil oldu.

Hemen ardından yine çok güvendiği, çok sevdiği arkadaşı yazlık evinden fabrikasına varana kadar tüm inşaatlarımızın mimarı olan Sümer Güney’in İstanbul’da bir alışveriş merkezinde hayata geçirdiği Food Court tecrübesini de bu oluşuma dahil ederek projeyi fikir aşamasından, bugünkü haline taşıdık.

Fatoş-Ertuğrul Hataylı

Hatsail Yönetim Kurulu Başkanı olan annem, babamla 15 yıldır aile şirketimizde birlikte çalışan ve Hatko Şirketler Gurubu Managing Partneri olarak görev yapan ben Hatice Hataylı Han, Hatsail Turizm Genel Müdürü olan kardeşim Emine Hataylı Han, Güney Mimarlığın sahibi ve tüm inşaatlardan sorumlu mimarımız Sümer Güney ile usta bir aşçı olmasının anı sıra ressam ve mimar olan Mithat Akbay’dan oluşan 5 ortaklı bir şirketi hayata geçirdik.”

Başlangıçta her ortak için 100 bin TL olarak düşünülen, ancak toplamda 756 Bin TL gibi bir kuruluş sermayesi ile hayata geçen HATAYLI YEMEK GIDA VE SAN. LTD. ŞTİ, markası olan Hataylı Food’un tamamı Hatay’dan gelen yiyecekleri servis edeceğini belirten firma ortaklarından Hatice Hataylı Han, Bodrum’da hayata geçen ilk restoranlarında sunacakları lezzetleri de şu şekilde sıralıyor;

“Hataylı Yemek bizim gıda sektöründeki ilk projemizdir. Biz gelen müşterilerimize bir nebze de olsa Hatay ambiyansı vermeye odaklandık. Mozaiklerimizi ortağımız Sayın Mithat Akbay el emeği ile yaptı. Yemeklerimiz orijinal Hatay’dan gelmekle birlikte,  Hatay tatlarını yalnızca lokantamızda sınırlı olmaması ve evlerine götürebilmeleri için Bodrum sakinlerine ürünlerimizi sağlıklı cam kavanozlarda da satışını sağlıyoruz.

Bugün hataya gidip yiyeceğiniz ne varsa artık,  hem çeşit olarak, hem de lezzet olarak hepsini Bodrum’da yiyebileceksiniz. Sunduğumuz lezzetlerin tamamı Hatay’dan geldiğinden, lezzet konusunda çok iddialıyız. İçli köfte, Kaytaz Böreği, Zeytinyağlı Humus, Kekikli zeytin salatası, Babaganuş, Biberli Ekmek, Sac Oruğu, Kâğıt Kebabı gibi Hatay’a özel lezzetleri menümüze aldık. Fiyatlarımız da Bodrum standartlarına göre oldukça makul. Kısacası Hatay lezzetlerini tatmak için Hatay’a gitmenize gerek yok. Biz zaten Hatay’ı size getirdik.”

Midtown Alışveriş Merkezi Food Court’unda hayata geçen Hataylı Food, Hatay’ın kendine has yemek kültürünü ve lezzetlerini, Bodrum’da sizinle buluşturacak.

 

 

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.