HATAY’I BODRUMA TAŞIDILAR

HATAY’I BODRUMA TAŞIDILAR

737
0
PAYLAŞ

Hatko Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı, Fenerbahçe Kulübü eski yöneticisi iş adamı Ertuğrul Hataylı’nın fikir sahibi olduğu ve bir aile işletmesi olarak Bodrum’da hayata geçen Hataylı Food, Bodrum’dan Türkiye geneline yayılması planlanan bir Fastfood markası olarak, hizmete girdi.

2018 yazında tatil için Bodrum’da Midtown AVM’ye gittiklerinde fikir olarak geliştirdikleri ve hemen ardından Fatoş Kayacan Hataylı, Hatice Hataylı Han, Emine Hataylı Han, Mithat Akbay ve Sümer Güney’den oluşan ortaklık yapısıyla 2019 yılının ilk günlerinde açılışını yapacakları Hataylı Food projesinin hayata geçiş hikayesini, Hatice Hataylı Han şu şekilde anlatıyor;

“Hatay doğumlu bir iş adamı olan babam Ertuğrul Hataylı, geçtiğimiz kış kayak yaparken, Subdural Hematom geçirerek Avusturya’da ameliyat olmuş ve 35 gün süren tedavisi süresince burada kalmıştı. Ameliyat sonrasında iyileşme süresince kendisini Bodrum’da yaz tatilini geçirmeye ikna etmiş, bu şekilde de ailece hayatının en uzun yaz tatilini geçirmesini sağlamıştık.

Yaz başında evimize dekoratif bir şeyler almak için babam, ben ve iki çocuğum, Midtown AVM’ye geldiğimizde burayı oldukça şık ve modern bulmuştuk. Hem dinlenmek için, hem de karnımızı doyurmak için bir pidecide otururken babam, Hataylı Food projesinin ilk tohumunu da atmıştı adeta.

“Burası ne kadar şık ve modern. Miami’de bir alışveriş merkezinde gibiyiz adeta. Burada bir food corner açalım ve Hatay yemekleri verelim.” dediğinde, bu fikri hemen proje haline getirmişti bile. Deneyimli bir iş adamı olduğu ve herkesten önce düşündüğü için, hem Hataylı hem mimar hem de yemek sektörüne aşina olan ve babamın öngörüsüyle şimdi ortağımız olan Mithat Akbay da projenin içine dahil oldu.

Hemen ardından yine çok güvendiği, çok sevdiği arkadaşı yazlık evinden fabrikasına varana kadar tüm inşaatlarımızın mimarı olan Sümer Güney’in İstanbul’da bir alışveriş merkezinde hayata geçirdiği Food Court tecrübesini de bu oluşuma dahil ederek projeyi fikir aşamasından, bugünkü haline taşıdık.

Hatsail Yönetim Kurulu Başkanı olan annem, babamla 15 yıldır aile şirketimizde birlikte çalışan ve Hatko Şirketler Gurubu Managing Partneri olarak görev yapan ben Hatice Hataylı Han, Hatsail Turizm Genel Müdürü olan kardeşim Emine Hataylı Han, Güney Mimarlığın sahibi ve tüm inşaatlardan sorumlu mimarımız Sümer Güney ile usta bir aşçı olmasının yanı sıra ressam ve mimar olan Mithat Akbay’dan oluşan 5 ortaklı bir şirketi hayata geçirdik.”

Başlangıçta her ortak için 100 bin TL olarak düşünülen, ancak toplamda 756 Bin TL gibi bir kuruluş sermayesi ile hayata geçen HATAYLI YEMEK GIDA VE SAN. LTD. ŞTİ, markası olan Hataylı Food’un tamamı Hatay’dan gelen yiyecekleri servis edeceğini belirten firma ortaklarından Hatice Hataylı Han, Bodrum’da hayata geçen ilk restoranlarında sunacakları lezzetleri de şu şekilde sıralıyor;

“Hataylı Yemek bizim gıda sektöründeki ilk projemizdir. Biz gelen müşterilerimize bir nebze de olsa Hatay ambiyansı vermeye odaklandık. Mozaiklerimizi ortağımız Sayın Mithat Akbay el emeği ile yaptı. Yemeklerimiz orijinal Hatay’dan gelmekle birlikte,  Hatay tatlarını yalnızca lokantamızda sınırlı olmaması ve evlerine götürebilmeleri için Bodrum sakinlerine ürünlerimizi sağlıklı cam kavanozlarda da satışını sağlıyoruz.

Lezzet konusunda çok iddialıyız. Çünkü bugün hataya gidip yiyeceğiniz ne varsa, hem çeşit olarak, hem de lezzet olarak bu ürünlerin hepsini Bodrum’da yiyebileceksiniz. İçli köfte, Kaytaz Böreği, Zeytinyağlı Humus, Kekikli zeytin salatası, Babaganuş, Biberli Ekmek, Sac Oruğu, Kâğıt Kebabı gibi Hatay’a özel lezzetleri menümüze aldık. Kendi alanımızda 7 masalık bir yere sahibiz. Fiyatlarımız da Bodrum standartlarına göre oldukça makul. Kısacası Hatay lezzetlerini tatmak için Hatay’a gitmenize gerek yok. Biz zaten Hatay’ı size getiriyoruz.”

Midtown Alışveriş Merkezi Food Court’unda hayata geçen Hataylı Food’da Hatay lezzetleri, Bodrum’da sizinle buluşacak.

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.