Hepsi Birer Frida

Hepsi Birer Frida

1204
0
PAYLAŞ

Bitez Gülümser Mehmet Danacı İlkokulu öğrencileri, geçtiğimiz gün çok farklı bir sergi açtılar. Oasis Alışveriş Merkezi’nde gerçekleşen sergide, okulun 2-B sınıfı öğrencileri 1 sene boyunca yaptıkları resimleri sergilediler. Sınıf öğretmeni İlkem Özçakıroğlu Karaçiçek yaptığı açıklamada, şunları söyledi.

“Bitez Gülümser Mehmet Danacı İlkokulu 2-B sınıfı öğrencilerinin tamamen kendi çalışmalarından oluşan bu sergide, 2016-2017 öğretim yılı boyunca yapılan tüm resimlere yer verdik. Her öğrencinin kendi emekleri ve hayal gücü ile hayata getirdiği bu çalışmaların her biri gerek bizim için, gerekse velilerimiz için birer sanat eseri. Buradan yola çıkarak, küçük sanatçılarımıza bir sergi sürprizi yaptık. Buradaki amacımız, hem çocukların böyle bir anı yaşayarak, bir sergide sanatçı olmak nasıl bir his onu yaşatmak, hem de velilerimizi, çocuklarının eserleriyle buluşturmaktı. Şu an herkes çok mutlu.”

2-B sınıfından 35 öğrencinin eserlerinin sergilendiği alana ünlü ressam Frida Kahlo gibi giyinerek gelen kız öğrenciler de sergiye renk kattılar. Sınıf öğretmenleri ile birlikte açtıkları serginin anısına hep birlikte hatıra fotoğrafı çektiren minikler, daha sonra aileleriyle birlikte sergiyi gezip, kendi resimlerini ailelerine gösterdiler.

 

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.