HER ESERİ BAŞKA ALEM

HER ESERİ BAŞKA ALEM

841
0
PAYLAŞ

Casa dell’Arte Galeri yaz programına Şahin Paksoy kişisel sergisi ile devam ediyor. Geleneksel kültür ögelerinden ve gündelik hayattan beslenen ve izlenimlerini duygularıyla harmanlayarak ortaya çıkarttığı eserleri ile beğeni toplayan sanatçı Şahin Paksoy, son yıllarda ürettiği resim ve heykellerden oluşan bir seçkiyle sanatseverlerin karşısına çıktı..

Gündelik yaşamdan kareleri kendine has, özgün bir üslupla resimlerine ve heykellerine aktaran sanatçı; Osmanlı minyatürleri, Bizans İkonaları ve Selçuklu halıları gibi geleneksel ve tarihsel geçmişten yola çıkarak eserlerinde yeni bir dil yaratıyor.

Resimlerindeki figürlerden hareket ederek küçük boyutlu figüratif heykeller de yapan Paksoy, güncel ve geleneksel Anadolu halkının yaşam değerlerini ve yaşama biçimlerini de işlerinde en ince biçimde yeniden üretiyor. Figüratif temelli, insan odaklı eserlerinin yanı sıra sergide son yıllarda sanatçının üzerine çalıştığı soyutlamalar ve tamamen soyut resimler de yer alıyor.

Bugüne kadar Bodrum’da yaşayan sanatseverleri sanat camiasının ünlü isimleri ile bir araya getiren ve her sergisi ile sanat camiasında büyük beğeni toplayan Casa Dell’arte Galeri’de açılan Şahin Paksoy sergisi 27 Ağustos’a kadar haftanın her günü Casa dell’Arte Galeri’de ziyaret edilebilecek.

Şahin Paksoy Hakkında:

26 Şubat 1952 tarihinde Adana-Ceyhan’da dünyaya gelen Şahin PAKSOY, ilk orta ve lise öğrenimini burada tamamladı. 1973–1980 yılları arasında İstanbul Devlet
Güzel Sanatlar Akademisi Seramik Bölümü’nde eğitim gördü. İlk sergisini 1980 yılında İstanbul’da Galata Sanat Galerisi’nde açan sanatçı yurt içi ve yurt dışında pek çok kişisel ve karma sergi gerçekleştirmiştir.

Casa dell’Arte Galeri; Torba Mahallesi, İnönü Caddesi No: 6 Torba, Bodrum

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.