İKİ ROMAN, DÖRT KİTAP, TEK İMZA ‘FERİHA BERİŞ’

İKİ ROMAN, DÖRT KİTAP, TEK İMZA ‘FERİHA BERİŞ’

632
0
PAYLAŞ
 

Sanatçı ve yazar Feriha Beriş, geçtiğimiz gün düzenlenen imza gününde okurlarıyla buluştu.

Yaklaşık 18 yıldan bu yana Bodrum’da yaşamını sürdüren Feriha Beriş, ikinci romanı, 4’üncü kitabı “Zirveye Doğru” için Güneş Kitap Cafe’de düzenlenen imza gününde sevenleri ve okurları ile buluştu. Yeni romanı hakkında imza gününe gelenlerle kısa bir söyleşi yapan Beriş, Zirveye Doğru kitabını şöyle anlattı;

“Başarı odaklı bir roman. Burada kötü hiç kimse yok. Bütün karakterler birbirine sevgi dolu. Amasra’da başlayıp Almanya’nın Münih şehrinde devam eden bir hikayeyi konu alıyor. Özellikle gençlerin bu kitabı okumalarını çok arzu ediyorum. Çünkü burada gençlere çok güzel mesajlar var, olaylar var. Ben bu kitabı bir senede yazdım. İki sene kadar önce başladım, geçtiğimiz yaz başında da okurlarımla buluşturdum. Bu kitabı okuyanlar ‘Bütün gece elimizden bırakamadık.’ diyorlar ve bunun devamının yazılmasını istiyorlar. Bu roman bitmesin devam etsin diyorlar.”

İmza gününde okurlarına 1995 yılında yazdığı şiir kitabı Duygu Seli, yine aynı yıl kaleme aldığı Yarın Bugün oldu ve ilk romanı Ve Siste Açtı Lale kitaplarını da imzalayan Beriş, daha sonra arkadaşlarıyla bir de hatıra fotoğrafı çektirdi.

FERİHA BERİŞ KİMDİR

Feriha Beriş

Şair ve yazar, ressam. 15 Aralık 1947, İzmir doğumlu. Eşi İhsan Beriş, emekli generaldir.İzmir Cumhuriyet Kız Enstitüsü (1964) mezunu olan Feriha Beriş’in hayatının büyük bir bölümü Avrupa ve İstanbul’da geçti. Yaklaşık 18 yıl önce yerleştiği Bodrum’da bulunan kültür sanat kuruluşlarının aktif üyeleri içinde bulunarak, birçok sosyal kültürel etkinliği
düzenleyenler arasında yer aldı.

Zaman zaman yerel gazetelerde şiirleri ve köşe yazıları yayımlandı. Yerel radyo ve televizyon programlarına katıldı. Şiir, öykü ve roman çalışmalarını yanı sıra resimle yakından ilgilenerek, yağlı boya resimleriyle karma sergilere katıldı. Bazı kitaplarının kapak resimlerini, kendi yaptığı yaşlı boya resimlerinden seçti.

Bitez Çevre Gönüllüleri Derneği, Bodrum Kadın Birliği, Bodrum Art – Bodrum Sanat ve Kültür Derneği, Bodrum Kar – Sanat Kültür Derneği gibi yerel derneklerin aktif üyesi olup; Umran ve Gürkan adlarında iki çocuk annesidir.

ESERLERİ:
ŞİİR:      Duygu Seli (1995).
ÖYKÜ:    Yarın Bugün Oldu (1995)
ROMAN: …Ve Siste Açtı Lâle (2003)
ROMAN: Zirveye Doğru (2018)

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.