İKİ YAKA DENİZDE BULUŞTU

İKİ YAKA DENİZDE BULUŞTU

505
0
PAYLAŞ

Bodrum Kumbahçe sahilinde 20-21 Nisan tarihlerinde düzenlenecek olan “Halikarnassos İki Yaka Kültür Festivali” birbirinden değerli el emeklerini, Gerek Bodrum’da yaşayan, gerek Bodrum’a festival için gelen binlerce ziyaretçiyle buluşturuyor.

Festivalin yola çıkış amacı olan iki farklı kültürün bir araya gelmesi teması folklorik danslar, yiyecekler ve düzenlenen atölyelerle işlenirken, Bodrumlu yüzücü Aysu Türkoğlu, milli yüzücü arkadaşı Bengisu Avcı ile birlikte iki yakayı dezden bir araya getirdiler.

Geçtiğimiz akşam Kos Adasına okul gemisiyle giden iki yüzücü, sabahın erken saatlerinde Kos Limanı’ndan denize girmek için hazırlandılar. Havanın şiddetli rüzgarlı olmasından ve açık denizdeki dalga yüksekliğinin 2 Metreyi geçmesi nedeniyle Kos Sahil Güvenliği yüzücülerin suya girmesine izin vermedi.

Bunun üzerine Kos’tan Bodruma doğru yola çıkan iki yüzücü, Ada Boğazı açıklarında denize girerek Festivalin yapıldığı Kumbahçe Sahiline yüzmeye başladılar. Yaklaşık 1.5 saat sonunda Kumbahçe sahiline varan iki yüzücü alkışlarla kıyıya ulaştılar.

Geçtiğimiz yıl Manş Denizini yüzerek geçen genç sporcu Bengisu Avcı, yaklaşık 5 km. Mesafeyi kulaçlarıyla aştıklerını belirtti. Amaçlarının iki yakayı denizden birleştirmek olduğunu ancak hava ve deniz şartlarından dolayı 21 Km olan mesafeyi yüzemediklerini belirtti.

Bodrumlu yüzücü Aysu Türkoğlu da gelecek sene şartlar müsaade ederse Yunanlı yüzücü arkadaşlarımızla bu mesafeyi yüzmek en büyük hedefimiz dedi.

Her iki yüzücüye Kumbahçe Mahalle Muhtarı Nil Taşkıran birer teşekkür plaketi verdi.

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.