İKİ YAKANIN DANSI BODRUM’A RENK KATTI

İKİ YAKANIN DANSI BODRUM’A RENK KATTI

177
0
PAYLAŞ

2016 Yılından bu güne  Ayvalık, Bozcaada ve Çanakkale’de buluşan iki yaka danslarını çalışan topluluklar  geçtiğimiz gün Bodrum’da buluştu.

Ayvalık Dans  Akademi, ÇAFAD Çanakkale, Dikili  Belediyesi İzmir, Point Dans Marmaris, Ayna Kültür Merkezi, Balıkesir, Halk-Sam Ankara, Halk-Sam Zonguldak, Karya Akademi Bodrum dostluk dansları topluluklarının ve destekçilerinin katkı sağladığı organizasyon, Bodrum’da büyük ses getirdi.

Bodrum Belediyesi’nin destekleri ve Milta Bodrum Marina’nın sponsorluğunda gerçekleşen buluşma Palmiye Meydanı Ve İskele Meydanı’nda yapılan sokak etkinlileri ile başladı. Yerli ve yabancı turistler tarafından ilgiyle izlenen sokak dansları caddeden geçenlerden de büyük ilgi gördü.

Moderatörlüğünü halk kültürü araştırmacısı Ahmet ŞENOL un yaptığı, Prof. Dr. Gürbüz Aktaş, Bodrum Halk Oyunları Araştırmacısı Akın Rüştü Fetvacı ve etkinliğin proje koordinatörü Selim Yazan’ın katıldığı panel iki yaka kültürünün ortak dans ve müzikleri konusunun daha iyi  algılanması açısından katılımcı ve konuklara  katkı sağladı.

Trafo Restaurant’ta yapılan gala yemeğinde iki yakada söylenen ortak  şarkılardan oluşan repertuarı ile geceye İstanbul’dan katılan Grup MAZİ  (Beraber) etkinliğie katılanlara keyifli anlar yaşattı

Konuyla ilgili bir açıklama yapan etkinlik komitesi, bu yıl ilki gerçekleşen “Bir Deniz İki Yaka Kol Kola 1.Bodrum Sirtaki Weekend” buluşmasına Katılan topluluklara, organizasyona büyük katkı sağlayan Bodrum Belediyesi ve Milta Bodrum  Marina yönetimine  şükranlarını sunduklarını belirtti.

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.