İSTANBUL’DAN BODRUM’A MU ART SANAT KÖPRÜSÜ

İSTANBUL’DAN BODRUM’A MU ART SANAT KÖPRÜSÜ

983
1
PAYLAŞ
 

İstanbul Bahariye Sanat Galerisi, bünyesindeki sanatçıların eserlerini Bodurm’lu sanatseverlerle buluşturmak amacıyla Mu Art Sanat Galerisi ile birlikte bir karma sergi düzenledi.

Bodrum’da sadece bir plaj olarak değil, sosyal ve kültürel değerlere verdiği önemle de adından sıkça bahsettiren Mu Art Cafe Beach, İstanbul Bahariye  Sanat Galerisi sanatçılarını galerisinde misafir etti. Ümit Zeyni Gezgin ve Ayşe Mücella İsbir’in ortak organizyonu gerçekleşen sergide çeşitli sanatçıların 40 eser Bodrum’lu sanatseverlerle buluştu.

Mu Art Cafe Beach’in sahibi Ayşe Mücella İsbir hizmet sektöründe yer alan Mu Art Cafe Beach’in sadece eğlenme, yeme içme yeri değil, aynı zamanda kültürel ve sosyal buluşmalara da ev sahipliği yaptığını vurgulayarak şunları söyledi;

Biz açıldığımız günden bu yana hep farklılığın peşinde koştuk. Farklılık derken de bu tamamen olması gereken ama olmayanları hayata geçirmeye çalıştığımız anlamını taşıyor. Mustafa Kemal Atatürk’ün de dediği gibi “Sanatsız kalmış bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş demektir.” Biz de buradan yola çıkarak her yıl çeşitli sergilere, kültürel ve sosyal etkinliklere yer veriyoruz. Bugün de burada 37 sanatçının 40 eserini galerimizde sergiledik ve Bodrum’lu sanatseverlere İstanbul’dan bir köprü olduk.”

Oldukça yoğun katılımla gerçekleşen sergi ardından sanatçılar ve sanatseverler, Mu Art Cafe Beach’in kendileri için hazırladığı enfes açık büfe ikramlarını alarak, Ortakent’in muhteşem atmosferinde sanat dolu sohbetler yaparak günü tamamladılar.

1 YORUM

BİR CEVAP BIRAK

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.