JCI BODRUM KARBON AYAK İZİNİ SİLDİ

JCI BODRUM KARBON AYAK İZİNİ SİLDİ

244
0
PAYLAŞ

JCI Bodrum Şubesi  JCI Türkiye Projesi olan  ‘’KARBON AYAK İZİ‘’  projesi kapsamında Yalıkavak Kerem ‘in Çiftliğin’ de ağaçlandırma çalışması yaptı.

JCI Bodrum şubesi üyeleri Keremin Çiftliğin’de eğitim gören çocuklar ve aileleri ile yakın zamanda Türkiye 3. Sü olan  Bodrum Yarımada Su Sporları Takımı gençleri ile hep birlikte Proje Direktörü Betül Demircioğlu Sarp’ın liderliğinde buluşarak 100 adet leylandi çamı fidanı ektiler.

JCI Bodrum üyeleri ve Bodrum Yarımada Su Sporları Takımı gençleri öncelikle toprağı temizleyerek ve kazarak işe başladı. Toprak dikime hazır hale getirildikten sonra fidan ekimi 4-8 yaş arası çocuklar ve gençlerin desteği ile yaptırıldı. Etkinlik sonucunda tüm katılımcılara sertifika verildi.

Proje Direktörü Betül Sarp ; JCI Türkiye olarak bu sene başında Karbon Ayak İzi projesini başlattık. Her  bireyin dünyaya saldığı karbon ayak izi miktarını hesaplattık ve hep birlikte fidan ekerek bu sene ki karbon ayak izimizi sildik. Bu farkındalığı çocuklarımızda şimdiden oluşturmak için projemize gençleri ve çocuklarımızı da dahil ettik. İsteyen herkes internetten karbon ayak izini hesaplayabilir ve ekeceği fidan ile kendi karbon ayak izini silebilir. Bizler minik bir kıvılcım oluşturduk umarız bu kıvılcım sizlerin destekleriylr büyük bir ateşe dönüşecek. JCI Türkiye olarak projemize devam edecek ve sürdürebilirliğini sağlayacağız dedi.

JCI Bodrum Şube Başkanı Aslı Mercan : Bu projeyi gençler ve çocuklarla birlikte yapmak bizi daha da mutlu etti projemizin etapları devam edecektir. dedi.

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.