Kadın girişimciler okullu oldu

Kadın girişimciler okullu oldu

2078
0
PAYLAŞ

Garanti Bankası ve Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi’nin (BÜYEM) Bodrum Ticaret Odası (BODTO) işbirliğiyle düzenlediği Kadın Girişimci Yönetici Okulu’nun mezunları, sertifikalarını aldı. Ticaret Odası Konferans salonunda gerçekleştirilen törende toplamda 50 saat eğitim alan ve bu eğitimlerin sonunda düzenlenen sınavda başarı gösteren kadın girişimciler başarı ve katılım sertifikalarını aldılar.

Selin Öz

Kadın girişimcilerin, işletmelerinin sürdürülebilirliği için ihtiyaç duyduğu bilgi birikimini ve vizyonu geliştirmeleri amacıyla düzenlenen eğitim hakkında bilgi veren Garanti Bankası KOBİ Bankacılığı Pazarlama Koordinatörü Esra Kıvrak, “Kadın girişimcilerin Türkiye ekonomisine sağladığı katkının öneminden hareketle, 2006 yılında girişimci kadınları farklı segmentte değerlendiren ilk banka olduk. 10 yılı geride bıraktığımız kadın girişimcilere yönelik çalışmalarımızı; finansman, cesaretlendirme, eğitim ve yeni pazarlara açılma olmak üzere 4 temel alanda yoğunlaştırdık. Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi’yle 2012’de başlattığımız Kadın Girişimci Yönetici Okulu projesiyle, il il gezerek girişimci kadınlara sürdürülebilir şirket yönetimi üzerine ücretsiz eğitim veriyoruz. Kadın girişimcilerin mesleki donanımını ve iş hayatındaki varlığını güçlendirmeyi, kalıcı ve sürdürülebilir kılmayı en önemli önceliğimiz olarak görüyoruz.” dedi.

BÜYEM KSS Projeleri Koordinatörü Dr. Işıl Keskin Şahan da eğitimlerle ilgili görüşlerini; “Sosyal sorumluluk projesi olan Kadın Girişimci Yönetici Okulu kapsamındaki eğitimlerle, küçük ve orta ölçekli işletmelerin kurucu ortaklarının yanı sıra yönetiminde çalışan ikinci ve üçüncü kuşak kadın girişimcilere de ulaşmayı hedefliyoruz. Günümüzde işletmelerin uzun ömürlü olabilmesi ve kurumsallaşma yolunda doğru adımlar atabilmesi, ancak ‘stratejik yönetim felsefesi’ odaklı bir anlayışla gerçekleşebilir. Kadın Girişimci Yönetici Okulu’nda verdiğimiz eğitimlerin, ‘iş geliştirme’ yaklaşımını kadın girişimcilere şirket kültürü olarak benimsetmesini, aynı zamanda ‘kurumsal ve uzun ömürlü’ işletmelere zemin yaratmasını amaçlıyoruz. Kadın girişimcilerimize vizyoner bir kimlik sağlayan eğitimlerin, katılımcıların yönetsel ve kişisel becerilerini geliştirirken, bilgi düzeyini de artırdığını gözlemliyoruz.” ifadeleriyle belirtti.

Törende söz alan Bodrum Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Serdar Kocadon da; “Bodrum genelinde kadınların iş yaşamındaki yeri ve etkinliğinin güçlü olduğunu görüyoruz. Kendine güvenen, kendi kendine yetebilen nesilleri yine kadınlarımız yetiştiriyor. Bu nedenle başta üyelerimiz olmak üzere tüm kadınlara iş ve sosyal alanda destek veriyoruz. Eğitimin hem kişisel hem de ticaret hayatına sağladığı katkının bilinciyle geleceğimiz için çalışan Bodrum Ticaret Odası, bugüne kadar 200 eğitimle, toplam 10.670 katılımcıya ulaştı. 4-25 Kasım tarihlerinden 113 kasın girişimcimle gerçekleşen Kadın Girişimci Yönetici Okulu eğitimleri sonucunda da 92 katılımcımız belge almaya hak kazandı. Bodrum Ticaret Odası olarak her zaman yeni fikirlere ve girişimlere destek veriyoruz, ancak bu eğitim çok daha anlamlı oldu. Çünkü bu kez kadınlarımızın yoğun talebiyle çok verimli 50 saatlik eğitimi tamamladık. Eğitimden sonra, katılımcılarımızdan iş hayatlarına pozitif katkı sağladığımız şeklinde geri bildirim aldık. Eğitimin tekrarlanması için yeni taleplereler gelmeye başladı. Başta Garanti Bankasına ve Boğaziçi Üniversitesine, eğitimcilerimize çok teşekkür ediyoruz. İşbirliğimizin gelecek dönemde de artarak devam etmesini temenni ediyoruz.” diye konuştu.

 

Daha sonra sertifikalarını alan kadın girişimciler günün anısına bir de hatıra fotoğrafı çektirdiler. Sertifika töreninin ardından, sertifika alan Nuran Tibet’in davetlisi olarak Diamond Marina Restaurant’da başarılarını kutlayan hanımlar, gönüllerince eğlendiler.

İşte geceden görüntüler;

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.