Kartanelerinden çevre etkinliği

Kartanelerinden çevre etkinliği

1593
0
PAYLAŞ
 

Çocuklarda çevre koruma farkındalığı yaratmak amacıyla, geçtiğimiz gün Bodrum Kartanesi Anaokulunda bir etkinlik düzenlendi. Swissotel Resort Bodrum Beach Kalite Müdürü Pınar Doker tarafından düzenlenen etkinlikle çocuklara çevre koruma ve geri dönüşümün önemini anlatan bir çizgi film seyrettirilerek, çocuklara çeşitli sorular sorularak, çocuklara çevre koruma ve geri dönüşümle ilgili bilgiler verildi. Swissotel Resort Bodrum Beach Kalite Müdürü Pınar Doker, yaptıkları etkinliği kısaca şu şekilde anlattı.

 Swissotel Resort Bodrum Beach Kalite Müdürü Pınar Doker
Pınar Doker

“Swissotel Resort Bodrum Beach olarak uluslararası çevre ödülü Mavi Bayrağa sahibiz. Bu ödüle sahip olmamız; Deniz suyumuzun temizliğini, Çevre yönetimine önem verdiğimizi, Çevre bilincinin oluşturulmasına yönelik etkinlikler yaptığımızı, Plaj veya marinayı kullananların ihtiyaçlarına cevap verecek donanım ve güvenliği sağladığımızı garanti etmektedir. Mavi bayrak ödülü ve Swissotel’in sürdürülebilirlik politikası gereği çevre etkinliklerimizi çok önemsiyoruz. Bu yıl bir çevre etkinliğimizi de çocuklarda çevre koruma farkındalığı yaratarak gerçekleştirmek istedik ve Kartanesi anaokuluyla birlikte bir çalışma gerçekleştirdik. Bu etkinliğin kapsamı çocuklara çevre koruma ve geri dönüşümün önemi ile ilgili videolar izletip bilgi verdikten sonra akıllarında kalanları t shirtlerin üzerine çizmeleri ve bu günün hatırasına da bu t shirtlerin onlara hediye edilmesi. Swissotel Resort Bodrum Beach olarak çocuklarımızın çevre duyarlılığına bir katkımız olabilirse ne mutlu bize”

Çocuklarla yapılan çizgi film gösterileri sırasında, Pınar Doker tarafından yöneltilen sorulara küçük öğrencilerin verdikleri cevaplar karşısında oldukça umutlandığını belirten Doker, “Yeni nesil çevreye duyarlı ve ailelerinden aldıkları bilinçle büyüyor. Umarım bu düzen hep bçyle devam eder. Böylece bu günün çocukları geleceğin çevreci ve doğa dostu gönüllüleri olarak, yaşadıkları dünyayı bir cennete çevireceklerdir.” dedi. Etkinliğin sonunda t shirt üzerine çizdikleri mesajları ve figürleri öğretmenlerine ve Pınar Doker’e anlatan çocuklar, günün anısına çizdikleri t shirtleri üzerlerine giyerek, sınıf öğretmenleri, Swissotel Resort Bodrum Beach Kalite Müdürü Pınar Doker ve Swissotel Resort Bodrum Beach Genel Müdür Asistanı Buse Naz Yılmaz ile birlikte bir hatıra fotoğrafı çektirdiler.

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.