KARTLAR SAĞLIK VAKFI İÇİN KALKTI

KARTLAR SAĞLIK VAKFI İÇİN KALKTI

790
0
PAYLAŞ
 

Geçtiğimiz akşam, Bodrum Engelliler Sağlık Vakfı yararına bir müzayede düzenlendi. Vakıf bünyesinde hizmet vermeye devam eden ancak eskiyen minibüsünün değiştirilmesine kaynak sağlamak için Bodrum Golf ve Tenis Kulübünde düzenlenen müzayedeye yaklaşık 400 kadar hayırsever katıldı.

Bodrum Belediyesinin ile Bodrum Golf ve Tenis Klübünün sponsorluğunda gerçekleşen gecede ünlü müzayedeci Uğur Batur, birbirinden değerli 70 parça eseri ve Bodrum Engelliler Sağlık Vakfı çocuklarının seramik ve mozaik atölyelerinde üretilen ürünlerini satışa sundu. Davetlilerin yoğun ilgi gösterdiği müzayedede 63 parça kıymetli eser 2 saat süren açık artırma sonunda sahiplerini buldu.

Müzayede öncesi Bodrum Engelliler Sağlık Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Akkaya, yaptığı konuşmada;

“Vakfımız 23 yıldır Bodrumun Engellilerine hizmet ediyor. Bu vakfa emeği geçenleri ve bu güne gelmesini sağlayanları saygı ve mihnet ile selamlıyorum. Vakfımız, belediyemizin, kamu kurumlarımızın, odalarımızın, siz hayırseverlerin ve misafirlerimizin katkısı ile daha da büyümekte ve örnek bir model olarak, 180 engelliye, yüksek standartlarda özel eğitim, rehabilitasyon, fizyoterapi hizmetleri vermektedir. Seramik, mozaik, tekstil, cam füzyon, müzik ve dans atölyeleri ile de sosyal hayat ve ekonominin içinde yer almalarını sağlamaktadır. Bu hizmetleri verdiğimiz engellilerimizi evlerinden alıp evlerine bırakıyoruz.

İbrahim Akkaya

Bunun için her bir minibüsümüz en uzağı 70 km olan mesafeye gitmekte ve günde 4 yada 5 sefer yapmaktalar. İşte bu minibüslerimizden biri çok eskidi, bakım masrafları çok arttı. Düzenlemekte olduğumuz bir dizi etkinlikte siz değerli hayırseverlerin katkısı ile bu aracımızı yenilemeyi planlıyoruz. İçinde bulunduğumuz bu güzel mekan olan Bodrum Golf Klübünün yönetim kurulu başkanı, hayırsever işadamı Sayın Fikret ÖZTÜRK iki minibüsümüzün bir yıllık yakıt giderini üstlendiler. Kendilerine huzurlarınızda bir kez daha teşekkür ediyoruz. Kurulduğumuz günden bu yana desteklerini aldığımız Bodrum Belediyesine ve Başkan olmadan evvel de destekçimiz olan Bodrum Belediyesi Başkanımız sayın Ahmet Aras’a, siz değerli vakıf dostlarımıza, hayırseverlerimize, Bodrum Engelliler Sağlık Vakfı ailesi olarak katılımlarınız ve destekleriniz için teşekkür ediyor, saygılar sunuyorum, iyi ki varsınız.” dedi..

 

 

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras ise yaptığı konuşmada “ Bodrum Engelliler Sağlık Vakfı, engellilerimize hizmet veren örnek bir vakıf olup tüm Türkiye’ye örnek olacak modeli başarı ile yürütmektedir.

Hem rehabilitasyon hizmetleri verip hem de Engellileri ve ailelerini hayatın her alnına kucaklayan Bodrum Engelliler Sağlık Vakfı yöneticilerini ve çalışanlarını tebrik ediyorum.

Ahmet Aras

Bodrum her işin en iyisini yapmalı, siz de öyle yapıyorsunuz. Engellilerimiz ve başkaca dezavantajlı gruplarımız ile ilgili konuları çok önemsiyoruz. Bodrum Belediyesi olarak konu ile ilgili çalışmalarımızı daha da yoğunlaştıracağız. Geldiğiniz için, vereceğiniz katkılar için şimdiden çok teşekkür ediyorum. Ayrıca bir özel teşekkür de bu güzel mekana, Bodrum Golf Kulübüne. İyi eğlenceler diliyorum. “ dedi.

Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Akkaya, geceye verdikleri destekler için Müzayedeci Uğur Batur, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras ve Bodrum Golf ve Tenis Kulübü Müdürü Caner Tuna’ya Bodrum Engelliler Sağlık Vakfı öğrencilerinin hazırladığı seramik plaketlerden takdim etti.

Hayırseverlerin ilgiyle katıldığı müzayede de 63 parça kıymetli eser sahiplerini bularak Bodrum Engelliler sağlık vakfına bağış oldu.

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.