“Katip”, Ha lâ Bodrum’da

“Katip”, Ha lâ Bodrum’da

6064
1
PAYLAŞ
Ayça Aras

Bodrum’un köklü ailelerinden Aras ailesinin gizli cenneti Ha lâ Bodrum, butik bir işletme anlayışıyla, her gönlü fetih ediyor. Ailenin küçük kızı Ayça Aras da hem mekana hem de Bodrum’a yakışan bir atılımla Ha lâ Bodrum’un avlusunda farklı bir konsept ile hizmet veren barı aktif hale getirdi. Genç girişimci Ayça Aras, Katip’in ortaya çıkış öyküsünü ve yarattığı konsepti şu şekilde dile getiriyor.

ayça aras“Bahçemizin esas sahibi Dedem Mustafa Aras’ın lakabı Kâtip idi. Kendisi 92 yaşına kadar her akşam bahçeye masasını kurar, rakısını içerdi. Katip Hem onun hatırasını yaşatmak, hem de  onun gibi bir yandan çok çalışmanın ne demek olduğunu, diğer yandan da keyif yapmasını da bilen insanlar için bir kaçış alanı yaratmak adına acildi. Bu nedenle 19.00-12.00 arası acık olacağız. Yemeklerden önce veya gece eğlenceye çıkmadan önce uğranıp sohbet edilecek, güzel müzik dinlenip yeni insanlar ile tanışılacak bir anlayışla, Amerika’da speak easy bar konseptini Bodrumda hatta Türkiye’de ilk kez hayata geçiren bir kokteyl bar Katip. Ağırlıklı olarak bahçemizde yetişen portakal, mandalina, ıtır gibi ürünler ile kendi yarattığımız Katip’e özel kokteyller ve herkes tarafından sevilen klasik kokteylleri servis edeceğiz. Her hafta sonu konsept geceler düzenlemeyi planlıyoruz. Örneğin Meksika, Küba, Rus geceleri gibi. O gecelerde de o kültürden esinlenerek yaptığımız özel kokteyller Çarşamba’dan Pazar’a 19-24 saatleri arasında misafirlerimizi bekliyor olacak.”

Henüz 25 yaşında aşçılık okumuş Bodrumlu bir kız Ayca Aras. Amerika ve İtalya’da aldığı eğitimlerden sonra İstanbul’da bir sure oyunculuk eğitimi alıp, aşçılık eğitimini tamamlamış. Sonrasında yazları Bodrum’da “Ha lâ Bodrum Otel” işletmesinde ailesine yardımcı olmaya başlayan Ayça Aras, kokteyllere olan ilgisinin kişisel merakından ve sık seyahat ettiği için gittiği çeşitli restoran ve barları gözlemleyerek başladığını belirtiyor. Gelecekte gerçekleştirmek istediği bir Restaurant projesi olduğunu da söyleyen genç girişimci, “Önce kendimi denemek ve işletmeciliği tecrübe edinerek öğrenmek için Kâtip’i açtım. Hedefim Bodrum’un en iyi kokteyllerini 500 senelik bir binanın avlusunda eski bodrum hissiyatını yaşatarak misafirlerime sunmak. “diyerek hedeflerini ve amaçlarını da dile getiriyor.

1 YORUM

  1. […] gizli köşelerinde kalmış, gerçekten bir masal diyarı olan Ha Lâ Bodrum  içerisinde bulunan Kâtip Bar’da ise tamamen dışarı kapalı özel bir parti vardı. Her […]

BİR CEVAP BIRAK

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.