Leleg Yolunda heyecanlı yürüyüş

Leleg Yolunda heyecanlı yürüyüş

1240
0
PAYLAŞ

Bodrum Ticaret Odası tarafından projelendirilen ve geçtiğimiz sene İlk etabı açılan Leleg Yolu’nun ikinci etabı açıldı. Muğla Vaisi Amir çiçek, Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, Bodrum Ticaret Odası Başkanı Mahmut Kocadon, sivil toplum kuruluşu ve geniş bir halk kitlesinin katılımıyla gerçekleşen açılışta projesiyi anlatan BOTO Başkanı Mahmut Kocadon şunları söyledi.

“Güney Ege Kalkınma Ajansı’mızın 2015 yılı Alternatif Turizm Altyapısı Mali Destek Programı kapsamında “Bodrum Leleg Yolu” projemiz destek almaya hak kazanmıştı. Bodrum’da yürüyüş yolları, bisiklet yolları güzergahları ile çevre düzenlemelerinden oluşan projemiz “Bodrum Leleg Yolu” ile kış ve bahar aylarında alternatif turizmin geliştirilmesi amaçlanmaktadır. Projemizde toplam 185 km’lik güzergahımızın Pedasa bölgesinin açılmasının ardından doğu etabının da turizme kazandırılmasından mutluluk duyuyoruz. Gedikli Göl Mevkii’nden başlayıp, Kaplan Dağını aşarak Çat Köprüsü’de biten bu etabın ardından projenin de %90’lık kısmını tamamlamış olmaktan gururluyuz.”

Açılış töreni öncesi bir konuşma yapan Vali Amir Çiçek de, Leleg Yolu Projesi’nin kednine proje halinde geldiğinde en büyük destekçisi olduğunu belirterek, “Ben bu projeyi ilk duyduğumda yürekten heyecanlandım. Bu bölge için özellikle 12 ay hareketlilkik getireceğine inandığım bu turizm projesine elimizden gelen her türlü desteği sağladık. Durağan bir turizm projesi yerine hareketli, sportif bir turizm projesi olması, alternatif turizm modeli olarak bu bölgede en çok ihtiyaç duyulan projelerdendi. O nedenle Bu projeyi hayata geçiren ve katkı sağlayan herkese ben de teşekkür ederim. ” dedi.

Konuşmalar ve plaket töreninin ardından protokol, yürüyüş yolunu hizmete açtı. Daha sonra yürüyüş yolunun ilk etabı olan kaplan dağına tırmanan protokol ve beraberindeki yaklaşık 300 kişilik ekip yaklaşık 4 saat süren bir yürüyüş sonunda rotayı tamamladılar.

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.