Lezzeti Fiume’den Manzarası kaleden

Lezzeti Fiume’den Manzarası kaleden

1558
0
PAYLAŞ

Muhteşem Kale manzarası ile Bodrum’un panoramik görüntüsüne sahip Fiume Bodrum Restaurant, yöresel ve dünya mutfağından özel lezzetleriyle kapılarını açtı. Muğla Vali yardımcısı Ekrem Aylaç, Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, Sivas Koyuluhisar Belediye Başkanı Osman Epsileli ve Fiume Bodrum Restaurant’ın ortakları, açılış kurdelesini birlikte kestiler. Açılışta konuşan vali yardımcısı Ekrem Aylaç Bodrum’da böyle önemli bir tesisin açılışında bulunmaktan ve kurdelesini kesmekten dolayı son derece mutlu olduğunu kaydetti. Aylaç konuşmasına şöyle devam etti;

“Bu restoranı açanlar ve işletenlerle beni de maziye götüren bağlantılarım var. Onlarla tekrar karşılaşmak beni duygulandırdı. Çifte mutluluk yaşıyorum desem yeridir. Bu duygularla restoranımızı bol kazançlı, hayırlı müşterilerle Bodruma ve turizmine güzel hizmetler vermesini dileyerek kurdeleyi kesiyorum. Hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.” Dedi.


Ali Gökhan Yıldırım, Yusuf Ziya Epsileli ve Naci Yıldırım ortaklığında hizmete açılan yarı olimpik bir havuza da sahip işletme; açık ve kapalı alanda yaklaşık 400 kişiye hizmet verecek kapasiteye sahip. İşletmenin ortaklarından Avukat Ali Gökhan Yıldırım, “Restoranımıza Fiume ismini Bodrum’la özdeşleştirdiğimiz için seçtik. Fiume mana itibarıyla nehir anlamına gelmekle beraber İtalya’da küçük bir liman şehridir. 1924 yılına kadar serbest şehir statüsü ile yönetilen, kendine özel bir dokusu olan bu liman şehri Bodrum gibi barışçıl insanların huzurla bir arada yaşadığı yer olmuştur. Biliyorsunuz Bodrumumuz da Türkiye’nin incisi olarak, sadece ülkemizin değil dünyanın tüm renklerinin mutlulukla ve sevgiyle iç içe yaşadığı bir müstesna bir ilçesi. Hem iklim hem de yaşam biçimi olarak birbiri ile bu kadar benzerlikler göstermesi Fiume ismini seçmemize vesile oldu.” diyerek, mekana neden Fiume ismini verdiklerini de açıklamış oldu.

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.