MELİS DAĞ, SAHİL’E BODRUM’DA KLİP ÇEKTİ

MELİS DAĞ, SAHİL’E BODRUM’DA KLİP ÇEKTİ

488
0
PAYLAŞ
 
Bodrum’da uzun yıllardır yaşayan, sesi ve yorumlarıyla Bodrum gecelerine damgasını vuran şarkıcı Melis Dağ, yaşamı boyunca 1960’lı ve 1970’li yılların Rock Blues müziklerinden etkilenerek yaptığı beste ve söz çalışmalarıyla bir döneme imzasını atan Yavuz Çetin’in Sahil isimli çalışmasını yeniden yorumladı.
Bodrum’da uzun yıllardır yaşayan, sesi ve yorumlarıyla Bodrum gecelerine damgasını vuran şarkıcı Melis Dağ, yaşamı boyunca 1960’lı ve 1970’li yılların Rock Blues müziklerinden etkilenerek yaptığı beste ve söz çalışmalarıyla bir döneme imzasını atan Yavuz Çetin’in Sahil isimli çalışmasını yeniden yorumladı. Akustik gitarda Murat İbze’nin Melis Dağ’a eşlik ettiği şarkının klibi Caner Özgüneş’e ait.

2001 yılında hayata veda eden Yavuz Çetin’in “İLK” Albümünde yer alan romantik şarkının Klip çekimlerini Kadıkalesi’nde gerçekleştiren Melis Dağ, “Tam bir Bodrum şarkısı” olarak nitelendirdiği Sahil şarkısına yaptığı yorumuyla şarkıya yeni bir ruh katmış.

İşte Melis Dağ’ın yorumu ve klibiyle “Sahil”;

MELİS DAĞ KİMDİR?

1986 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Melis Dağ ilk, orta ve lise eğitimlerini resim ve müzik üzerinde gerçekleştirdi. Öğrenimini Müjdat Gezen Konservatuarı, Batı Müziği bölümüde tamamlayan Dağ, ilk sahne deneyimini henüz 9 yaşındayken Antalya Konyaaltı Açıkhava Tiyatrosu’nda gerçekleştirdi.

16 senedir profesyonel sahne hayatını sürdüren sanatçı; Nilüfer, İskender Paydaş, Zeynep Dizdar, Grup Lokomotif ve kendi grubu olan Non Stop ile yüzlerce konser verdi. 7 yıldır yurt içinde ve yurt dışında solo konserlerine devam ederken 2017 senesinde söz ve müziği Murat Güneş’e ait olan KAHRAMANLAR isimli şarkısını Demir Demirkan prodüktörlüğünde hazırlamaya başladı .. 5 Nisan 2017 de Garaj Müzik etiketiyle piyasaya sunulan şarkının klibi İstanbul’da çekildi ve yönetmen koltuğunda Güneş Duru yer aldı. Konserlerine aralıksız devam ettiği bu süreçte; 2. teklisi için de çalışmalarını sürdürüyor.

MELİS DAĞ YOUTUBE KANALI İÇİN TIKLAYIN!


YAVUZ ÇETİN KİMDİR?

1970 yılında Samsun’da doğan Yavuz Çetin, gazeteci olan babasının işi nedeniyle çocukluğunu Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde geçirir. Müziğe olan ilgisi küçük yaşlarda başlayan Yavuz Çetin, ilk enstrümanı curayla on yaşında tanışır. Müzik aletlerine olan ilgisi curadan sonra bağlama öğrenmeye başlamasıyla devam eder.

Bir süre sadece müzik dinler ve bu süre zarfında elektro gitar sesine hayran kalır. 1985 yılında ilk kez akustik gitarla tanışır ve on yedi yaşında profesyonel müzik yaşamına geçişiyle birlikte, İstanbul’da ve Türkiye’nin güney bölgelerinde çalışarak hayatını sürdürür. Öğrenimini, hayatının akışını şekillendiren o çok sevdiği müzik üzerine yapar.

Ortaöğrenimini Haydarpaşa Lisesi’nde tamamlar. Liseden okul arkadaşı olan Ercan Saatçi ile yaptıkları I Will Cry adlı şarkı ile Hey dergisinin yarışmasını kazanır. Marmara Üniversitesi Müzik Bölümü’ne girer. Üniversite hayati boyunca da Elektro Gitarını elinden hiç bırakmaz. Çalıştığı grup Labirent ile katıldığı Yıldız Üniversitesi müzik yarışmasından birçok ödül alarak çıkarlar.

Müzik kariyeri
Üniversiteyi çalışmalarından dolayı bitiremez. 1990 yılında İstanbul’da müzisyen dostları Batu Mutlugil (Duman grubunun gitaristi olan Batuhan Mutlugil’in babası), Zafer Şanlı ve Kerim Çaplı ile cover grubu olarak tanınan Blue Blues Band’i kurar. 1970 yılların rock ve blues parçalarının ağırlıkta olduğu çalışmaları sürdüren Blue Blues Band grubunda elektro gitar çalıp vokal yapar.

Yaşamı boyunca 1960’lı ve 1970’li yılların Rock Blues müziklerinden etkilenir. Daha sonraları yaptığı beste ve söz çalışmalarına Rock ve Blues müziğinin ruhunu yansıtır. Jimi Hendrix’i ve dünyaya mal olmuş blues şarkılarını da yorumlamaktan her zaman büyük bir keyif alır. 1990’lı yılların ortalarında Fuat Güner ile tanışmasıyla birlikte stüdyo müzisyenliğine başlar. Fuat Guner’in stüdyosunda sürdürdüğü çalışmalarında televizyon ve radyolar için reklam müziklerini gitarıyla seslendirir. Birçok sanatçının albüm kayıtlarına da gitarıyla imzasını atar. Gitarıyla eşlik ettiği albümler arasında İzel’in Bir Küçük Aşk, Kıraç’ın Deli Düş ve Bir Garip Aşk Bestesi, Soner Arıca’nın Ayrılık, Turgut Berkes’in albümündeki Miranda ve Mindos şarkıları, Sibel Tüzün’ün Tut Beni şarkısı ve Göksel’in Sabır şarkısı en bilinenleridir. Goksel’in şarkısındaki Talkbox performansının Türkiye’de bir ilk olması, ona Talkbox kullanan ilk gitarist sıfatını kazandırır. 1996 yılının ortalarında MFÖ grubuyla çalışmaya başlar. Grupla turnelere gider ve katıldığı tüm konserlerde gitarıyla eşlik eder. Bir yandan bar müzisyenliğine devam eder. 1997 yılında Ercan Saatçi prodüktörlüğünde ilk albümü için çalışmalara başlar.

İlk adlı albümünü Stop Müzik’ten çıkarır. Albümünde yer alan Erkeğin Olmak İstiyorum, ayrıca Sinan Çetin’in yönettiği Propaganda filminde kullanılan, Erkan Oğur’un perdesiz gitar performansının da yer aldığı Dünya isimli enstrümantal şarkısı en bilinenleridir. MFÖ ile konserlerde çalmaya ve Yavuz Çetin Group isimli grubuyla bar performansını devam ettirdiği süre içinde ikinci albüm çalışmalarına da başlar. 1999 yıllarının sonlarında TMC Film Müzik ile anlaşır ve ikinci albümü “Satılık” için stüdyoya girer. Sözü, müziği ve düzenlemeleri kendisine ait bir çalışmaya son kez imza atar. Mart 1999 tarihine çıkması planlanan albüm için tüm çalışmaları bitirir, ancak yaptığı bu son çalışmanın müzikseverlerle buluştuğunu göremeden hayata veda eder.

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.