MİNE ARASAN SERGİSİ’NDE ZAMAN DURDU

MİNE ARASAN SERGİSİ’NDE ZAMAN DURDU

9237
0
PAYLAŞ
   

Zamanı Durduran Ressam Mine Arasan Retrospektif sergisini geçtiğimiz gün açtı. Oasis Sanat Galerisi’nde açılan sergisinde sanatçı ve sanatsever dostlarından oluşan kalabalık bir toplulukla birlikte sergisinin açılışını yapan Arasan, 64 eserini sanatseverlerin beğenisine sundu.

Özellikle mor, şeker pembesi ve turkuaz renkleri ile kendine özgü bir tarz yaratan Mine Arasan dünden bu güne birçok eserinin yer aldığı  ‘’Zamanı Durduran Ressam ‘’ Mine Arasan Retrospektif sergisi sanatseverlerden büyük beğeni topladı.

Eski Devlet bakanlarından İmren Aykut, Yeşilçam’ın efsane oyuncularından İzzet Günay ve Devlet Sanatçısı Dilek Türker ile birlikte açılışını yaptığı sergisinde eserlerini sanatseverlerle buluşturan Mine Arasan’ın Retrospektif sergisi, 23 Ekim 2020’e kadar Oasis Sanat Galerisi’nde Pazartesi günleri dışında her gün sabah saat 11:00’den akşam saat 19:00’a kadar gezilebilecek.

Duygularını renkler, balık, kedi, güneş ve deniz desenleri ile dışa yansıtan Mine Arasan çok çalışan ve çok üreten bir sanatçı. Bedri Rahmi Eyüboğlu’nun öğrencisi olan sanatçı Eyüboğlu gibi taş, tahta ve cam gibi birçok objeyi üzerine işlediği kendine özgü renkler ve desenler ile muhteşem eserlere dönüştürüyor.

Yaşam boyu sanat…

Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’ni (Devlet Tatbiki Güzel Sanatlar Yüksek Okulu) bitirdikten sonra altı yıl reklam sektöründe çalışan Mine Arasan, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Basın Müzesi Sanat Galerisi başta olmak üzere 2001 Sanat Galerisi – Gül Mine Sanat Merkezi – Bakırköy Belediyesinin Sanat Danışmanlıklarını yaptı. Sanat fuarlarına, festivallere, çalıştaylara katıldı. Kitap kapaklarında eserleri ve şiir kitaplarında desenleri kullanıldı. Yerel gazetelerdeki köşesinde sevgi ve sanat yazıları yazdı. Türkiye genelinde, hastanelerin çocuk polikliniklerine çocuklarla duvar resimleri yaptı. Yurtiçi ve yurtdışında 67 kişisel, yüzlerce karma sergiler gerçekleştirdi.

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.