SEVGİLİLER GÜNÜNE MUHTEŞEM KONSER

SEVGİLİLER GÜNÜNE MUHTEŞEM KONSER

302
0
PAYLAŞ

Muğla Büyükşehir Belediyesi Orkestrası, geçtiğimiz akşam bir konser ile Sevgililer gününü kutladı. Aslı Omağ’ın solist olarak katıldığı, Orkestra Şefi Burak Tüzün yönetimindeki Muğla Büyükşehir Belediyesi Orkestrası, iki bölüm halinde yerli yabancı sanatçıların eserlerini seslendirdi.

İlk bölümde Mustafa Burak Soykan’ın Oda Orkestrası İçin Sinfonietta eserini seslendirerek konsere başlayan orkestra, ilk bölümde daha sonra Johann Strauss – Yarasa Uvertürü’nü seslendirdi.

Verilen aranın ardından ikinci bölümde solist Aslı Omağ tarafından yapılan teatral sunum ile başlayan konserde Omağ, Mozart – Voi Che Sapette, Dvorak – Rusalka, F.Lehar – Vija Lied, Les Miserables – I dreamed a Dream, Aşık Veysel – Uzun İnce Bir yoldayım, Necip Celal Altınel – Sevdim Birgenç Kadını, Reşid Behbudov – Nazende Sevgilim ve Şebnem Ferah’tan Sil Baştan isimli eserleri seslendirdi.

Konserin sonunda iki kez bis ile sahneye çıkan sanatçılar, izleyenlerin ayakta yaptıkları coşkulu alkışları eşliğinde kulise gittiler.

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.