MUSTAFA’DAN YÜZ BİNLERCE KEZ TEŞEKKÜR

MUSTAFA’DAN YÜZ BİNLERCE KEZ TEŞEKKÜR

1308
0
PAYLAŞ

Sosyal medya üzerinden Bodrum için yapılan bir çağrı, görenlerin yüreklerini dağladı. Bitez Gülümser Mehmet Danacı İlkokulu 4/E öğrencisi 10 yaşındaki Mustafa Caner için düzenlenen kermes, Bodrum’un duyarlı yaşayanlarını bir araya getirdi.

Bitez Gülümser Mehmet Danacı İlkokulunda eğitim gören 9 yaşındaki Mustafa Caner’in lenf bezlerinde ve kulak arkalarında belirgin şişlikler oluşması üzerine, Bodrum ve Muğla’da yapılan muayenenin ardından, Mustafa’nın ileri tetkik ve tedavisi için İzmir’e giden Mustafa Caner ve ailesi, burada üzücü haberi aldılar. Küçük Mustafa’nın yapılan tetkiklerinde, lösemiye yakalandığı anlaşılınca, 20 Şubat itibari ile müşahede altına alınan Mustafa’ya ve ailesine destek olmak isteyen okul arkadaşları için, okul aile birliği bir kermes düzenlemek için ilk adımı attı.

Hilal Sezgin, İbrahim Caner, Harun Güner

Kendi imkanları ile hazırladıkları bir afiş ile Bodrum’lu yardımseverlere ulaşmaya çalışan gönüllülerin yardım seslenişi bir çığlığa dönerek, Bodrum’a yayıldı. Geçtiğimiz gün okul bahçesinde Okul aile birliğinin kurduğu 50 standın yan ısıra, gönüllülerin de getirdikleri masa ve stantlarla satış yapılan stant sayısı 87’ye ulaştı. Okul’da çocuklarını okutan yüzlerce aile, çeşitli özel kuruluşlar ve derneklerin açtıkları stantlarda satılan oyuncaktan kitaba, giyim eşyalarından takılara, kırtasiye malzemelerinden yemeklere kadar satılan her ürünün geliri Küçük Mustafa için toplandı. Yaklaşık 4 saat içerisinde Bodrum’un neredeyse tamamının katılım sağladığı kermes, Caner Ailesi’ne bir umut oldu.

Okul Müdürü Harun Güner, yaptığı açıklamada, İzmir’de tedavi gören 4. sınıf öğrencisi Mustafa Caner için bir araya geldiklerini söyledi. Haberi aldıktan sonra çok üzüldüklerini ifade eden Güner, “Arkadaşlarını moral amacıyla İzmir’e götürdük ve arkadaşlarının moral vermek istedik. ziyaret ettik. Moral vermek istedik. Bu süreçte moral de çok önemliydi. Mustafa için ‘neler yapabiliriz’ diye düşündük ve çalışmalar içerisine girdik. Önce Kızılay ile iletişime geçtik ve okulumuzda seminer düzenledik. Velilerimizi bilgilendirdik. Aileye maddi anlamda destek olmak için okul aile birliği ile birlikte böyle bir kermes düzenledik. Bodrum halkı çok duyarlı, inanılmaz bir destek verdiler. Okul aile birliği de inanılmaz bir destek gösterdi. Çok güzel geri dönüşler oldu, çok duygulandık. Bunda da başarılı olduğumuzu görüyoruz. Katkımız olduysa ne mutlu bize.”

Mustafa Caner’in sınıf öğretmeni Hilal Sezgin ise Mustafa’nın çok sosyal ve başarılı bir öğrenci olduğunu belirtti. Mustafa’nın, okulun halk oyunları ekibinde de yer aldığına değinen Sezgin, “Minik şefler yarışması olmuştu, ona da katılmıştı. Çok aktif ve sosyal bir çocuktu. Onun tekrar aramıza döneceğini biliyoruz. Bu konuda elimizden ne geliyorsa yapacağız.” diye konuştu.

Okul Aile Birliği Başkanı Tuna Duygu Keskin de velilerin Mustafa’ya canla başla destek olmak için mücadele verdiğini aktardı.

Etkinliğe katkının çok iyi olduğunu anlatan Keskin, “Mustafa şuan tedavi sürecinde. Ailesi zor anlar yaşıyorlar. Birde parayı düşünmesinler, maddi anlamda sıkıntıları olmasın diye böyle bir kermes düzenleyelim istedik. Ben çok umutluyum. Çok güzel bir süreç olacak. Daha sonra da kan bağışı süreci başlayacak. Bütün okulu organize edeceğiz. Kan bağışı için tüm Bodrum’u çağıracağız.” dedi.

Yaklaşık 4 sat süren kermes sonunda toplanan parayı Mustafa Caner’in babası İbrahim Caner’in banka hesabına yatıran okul aile birliği başkanı Tuna Duygu Keskin ve sınıf öğretmeni Hilal Sezgin, takribi 100 bin TL’yi bulan bir meblağı 4 saat gibi kısa bir sürede toplamalarını sağlayan yardımsever Bodrum yaşayanlarına da çok teşekkür ettiler.

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.