Ödüllü Filmler Ayağınıza Geldi…

Ödüllü Filmler Ayağınıza Geldi…

749
0
PAYLAŞ

12. Akbank Kısa Film Festivali’nin Ödüllü Filmleri, 12 Nisan’da Muğla’da seyirciyle buluşuyor. Türkiye’de kısa film alanında platform oluşturma hedefiyle yola çıkan ve 12 yıldır alanında öncü etkinliklerden biri haline gelen Akbank Kısa Film Festivali’nin ödüllü filmleri, 22 Mart – 13 Mayıs tarihleri arasında Edirne’den Van’a, Zonguldak’tan Mersin’e 22 ilde toplam 42 üniversitede ücretsiz olarak gençlerle buluşmaya devam ediyor.

The Translator
The Translator

Ödüllü Filmler Üniversiteler’de etkinliği kapsamında Festival’in yarışma bölümüne katılan 45 ülkeden toplam 822 film arasından “ULUSAL KATEGORİ EN İYİ KISA FİLM ÖDÜLÜ”nü kazanan Gülistan Acet’in yönetmenliğini üstlendiği Günah, “ULUSLARARASI KATEGORİ EN İYİ KISA FİLM ÖDÜLÜ” kazanan Patrick Vollrath’ın yönetmenliğini yaptığı Everything Will Be Ok filmlerinin yanı sıra mansiyon ödülünü kazanan Altın Vuruş, Salı, The Translator filmleri ve seyirci ödülü alan Karadeniz filmi 12 Nisan 2016, Salı günü Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Bodrum Güzel Sanatlar Fakültesi’nde ücretsiz olarak izlenebilecek.

1460040216_12._K__sa_Film_Festivali_Universite (Custom)Bu yıl 7-17 Mart tarihleri arasında gerçekleştirilen 12. Akbank 11. Kısa Film Festivali, 10 gün boyunca film gösterimlerinin yanı sıra yurt içi ve yurt dışından geniş katılımlı atölye çalışmaları ve söyleşileriyle Türk ve dünya sinemasının ünlü isimlerini izleyici ile buluşturdu.

12. Akbank Kısa Film Festivali hakkında detaylı bilgi için www.akbankkisafilmfestivali.com ve www.akbanksanat.com adresleri ziyaret edebilirsiniz.

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.