Kırçiçekleri Daha da Güçlendi

Kırçiçekleri Daha da Güçlendi

2486
0
PAYLAŞ
 

Kırçiçeği Bodrum Basket takımı ve yöneticileri, Kırçiçeği Konacık Restoran’da basınla buluştu. Kurulduğu ilk yılında şampiyon olarak Türkiye Kadınlar Basketbol 1. Ligi’ne yükselen Kırçiçekleri, geçen sezon elde ettikleri başarılarının ardından, takımın son durumu ve hedeflerini anlattıkları bir basın toplantısı düzenlediler. Konacık Kırçiçeği Restoranda düzenlenen basın toplantısına yönetim, teknik ekip, oyuncuları ve sponsoruyla tam kadro katıldılar.

Zeynep Çiğdem Dedeoğlu
Zeynep Çiğdem Dedeoğlu

Kırçiçeği Bodrum Basket’in toplantının açılış konuşmasını yapan basın ve halkla ilişkiler sorumlusu Zeynep Çiğdem Dedeoğlu, “Sizler sayesinde Bodrum halkı bizi tanıdı, sahip çıktı, maçlarımızda yalnız bırakmadı. Dolu bir salonda oynamak bir takım için çok büyük moral ve motivasyon kaynağıdır. Yeni sezonda, daha zorlu rakiplerlerle mücadele edeceğiz, uzun bir yolumuz var, bu yolu sizlerle birlikte en başarılı şekilde almak istiyoruz” dedi. Dedeoğlu ayrıca ligin 9 Ekim’de başlayacağını, ilk maçı Bodrum’da oynayacaklarını ve tüm basketbol severleri Bodrum Belediyesi Binnaz Karakaya Kapalı Spor Salonunda kendilerine destek olmaya beklediklerini söyledi.

Yiğit Özmen
Yiğit Özmen

Kulüp Başkanı Yiğit Özmen’de yaptığı konuşmada şunları söyledi. “Basının bize olan desteği bizim başarılarımızı daha fazla insana ulaştırmamızı sağlıyor. Basketbolu geliştirmek ve sevdirmek adına bizler elimizden geleni yapıyoruz ancak sizlerin sayesinde sesimizi duyurabiliyoruz. Yeni sezonda gerek Bodrum Basınının gerekse Bodrumluların daha çok desteğine ihtiyaç duyacağız. İnanın bir alkış, bir tezahurat bile oyuncuların motivasyonunda önemli bir etkiye sahip.” dedi.

Meryem Dilşad İpbaş
Meryem Dilşad İpbaş

Kırçiçeği Genel Müdürü Meryem Dilşad İpbaş’da kulüple yolları kesiştiği andan itibaren bir aile olduklarını ve uzun soluklu bir yola çıktıklarını söyleyerek cümlesine başladı. İpbaş; “İlk yılımızda şampiyon olarak kupayı Bodrum’a getirdik. Kırçiçeği ailesi olarakta çok büyük bir gurur oldu bizim için. Aramızda bir ayrım yok artık, Kırçiçeği Bodrum Basket Ailesi olarak bütünleştik. Potanın Kırçiçekleri ismimiz çok benimsendi, çok da yakıştı. Disiplinle azimle, takım olarak, büyük bir aile olan Kırçiçeği Bodrum Basket başarılarıyla var olmaya devam edecek” dedi.

 

Ömer Petorak
Ömer Petorak

Geçen sezonki kadronun as sporcularını koruduklarını ve beş yeni transferle takımı güçlendirdiklerini söyleyen Baş antrenör Ömer Petorak, “Kızlarımızın hepsi Bodrum’un yıldız oyuncuları. Geçen sezondan kenetlendiğimiz takımımıza yeni transferler yaparak, 1. ligde güçlü rakiplerimizle mücadelemize hazırız.” dedi. Potanın Kırçiçekleri olarak sezon hazırlıklarını tamamladıklarını da belirten Petorak, hedeflerinin Bodrum’a Şampiyonluk kupasını getirmek olduğunu sözlerine ekledi.

 

Basın mensuplarının “Altyapı çalışmaları ilgili planlarınız var mı?” sorusuna Başkan Yiğit Özmen şöyle cevap verdi; “İlk yılımızda konsantrasyonumuzu A takım üzerinde yoğunlaştırdık. Yaz başında destekçilerimizden Çağdaş Holding’in öncülüğünde “ Kızlara ücretsiz basketbol okulu” projesini başlattık. Bu projeyi kış sezonunda da devam ettireceğiz. Amacımız, Bodrum’da yetişen başarılı sporcuları A takımda oynatmak”

img_9224Takımın yeni kadrosu ve transferlerle ilgili soruya Antrenör Ömer Petorak; “ Takımımızı büyük ölçüde koruduk, bu sezon aramıza Dilek Dedeoğlu, Aslı Sevinç, Şenay Şale ile birlikte Bodrum’lu sporculardan Deniz Ataer ve Tuana Eşsiz katıdı. Yeni sezonda zorlu rakiplerle karşılaşacağız ve çok sıkı maçlar oynanacak, seyirci için de izlenmesi keyifli maçlar olacak” dedi.

Toplantının sonunda takım ve basın Şampiyonluk Kupası ile birlikte hatıra fotoğrafı çektirirken, Kırçiçekleri, takım olarak günün anısına bir de özçekim yaptı.

Kırçiçeği Basketbol Kız Takımı

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.