RALLİ BODRUMDAN RÜZGAR GİBİ GEÇTİ

RALLİ BODRUMDAN RÜZGAR GİBİ GEÇTİ

1124
0
PAYLAŞ

TR Extreme, Halikarnas Motor Sporları Kulübü ve Bodrum Belediyesi tarafından düzenlenen Çağdaş Global ve KUle Rock City ile Mitsubishi sponsorluğundaki Rally Halikarnassos, muhteşem bir törenle başladı.

Bodrum’da bu yıl 2’incisi düzenlenen Rally Halikarnassos’a 68 araç ve 115 sporcunun rekor katılımı oldu. Bodrum Belediye Meydanı’ndan verilen seremonik start’ın ardından, Bodrum Devlet Hastanesi’nden ilk gün startını alan yarışmacılar Pedasa etabını tamamlayarak, Gerenkuyu sahilinde hazırlanan kamp alanına gittiler.

TR Extreme öncülüğünde TOSFED, TMF ve Çağdaş Global sponsorluğunda düzenlenen Ralli ilk gece yapğılan açılış partisi ile yarışmacı takımların ve Bodrumluların içini ısıttı.

Yarışçıları ve Bodrumluları bir araya getiren organizasyonda Gerenkuyu sahilinde 5 metre yüksekliğinde bir kamp ateşi oluşturuldu. TR Extreme’den Çağdaş Çağlar, Atilla Serttaş ve Baja Anatolia ekibinden Burak Büyükpınar ile Orhan Çelen’in meşalelerle tutuşturdukları ateş, sahilde görsel bir şölen yaşattı.

Gekko Parti’ye katılanları DJ’ler Emre Öğütçü, Pinaa, Kemp ve Erkan Demirci coşturdu. Gecede Rally Halikarnassos’a yarışçı olarak katılan ünlü gitarist Metin Türkcan ile Pentagram’ın unutulmaz solisti Murat İlkan muhteşem bir konser verdi.

Üç gün boyunca toplam 554 kilometre yol kateden Rally Halikarnassos yarışçıları, yarışı Kızılağaç’taki pakurda sonlandırdı. Sırasıyla motosikletler, ATV ve UTV’ler ve son olarak da 4X4’ler, Kızılağaç parkurunda tur attı.

TR Extreme ve Bodrum Belediyesi’nin desteği ve Mitsubishi Motors, BF Goodrich, KTM, SPX, Çağdaş Global ve Kule Rock Bar’ın sponsorluğunda gerçekleştirilen Rally Halikarnassos’un sonuçlarına göre; Motosiklet kategorisinde Serkan Özdemir birinciliği elde ederken, Selçuk Bektaş ikinci, Murat Korkmaz da üçüncü oldu.
ATV’de Ahmet Atilla Serttaş birinci, Muharrem Göksel ikinci, Ertürk Yazıcı ise üçüncü oldu.
UTV kategorisinde Çağdaş Çağlar ve Ertuğrul Danişment birinciliği elde etti. Alper Gülener ve Koraman Şeref Çetinsoy ikinci, Necati Şahin ve Ömer Salmaz da üçüncü geldi. Otomobilde Mert Becce Hakan İsen birinciliği, Mehmet Tüfekçioğlu-Tuvana Şayar ikinciliği, Cenk Gürpınar-Osman Metin de üçüncülüğü elde etti.

 

Turnuvanın sonunda dereceye giren yarışmacılar, düzenlenen törenle genel klasman ve kategorilerinde ödüllerini aldı. SSV kategorisinde Çağdaş Çağlar-Ertuğrul Danişment ikilisi, otomobil kategorisinde Mehmet Tüfekçioğlu-Tuvana Sayar ikilisi, motosiklet kategorisinde Serkan Özdemir, ATV kategorisinde ise Muharrem Göksel birinciliği elde etti. ATV kategorisinde yarışan ve ekibiyle birlikte diğer yarışmacılara da yedek parça ve teknik destek sağlayan Atilla Serttaş’a en centilmen yarışmacı ödülü verildi. TransAnatolia yöneticisi ve organizasyon sorumlusu Burak Büyükpınar, Bodrum’da organizasyona destek veren motor sporu kulüplerine, kurum ve kuruluşlara teşekkür ediyorum. İkinci kez Bodrum’da olmaktan mutluluk duyduk. 3 ayaklı TransAnatolia yarışlarının ilk ayağını Bodrum’da gerçekleştirmiş olduk. İyi bir başlangıç olduğunu düşünüyoruz. Gelecek yıllarda daha da geliştirilmiş parkurlarla Bodrum’da birlikte oluruz dedi. Ödül töreninin sonunda, ödül alan tüm yarışmacılar hatıra fotoğrafı çektirdi.

 

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.