RE/MAX PASHA ART MİNE ZEREYALP İLE BÜYÜLEDİ

RE/MAX PASHA ART MİNE ZEREYALP İLE BÜYÜLEDİ

362
0
PAYLAŞ

Re/Max Pasha Art Mayıs ayı sergisi Bodrum’da ilk gravür baskı resim atölyesini açan ve farklı çalışmalarıyla dikkat çeken genç sanatçı Mine Zereyalp ile devam ediyor.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü mezunu ve baskı resme gönül vermiş bir sanatçı olan Mine Zereyalp, geçmişten günümüze uzanan 39 eseri ile sanat severlerin karşısına çıktı. Ortakent’te Mine Sanat Evi adını verdiği kendi atölyesinde çalışmalarını sürdürmekte olan Mine Zereyalp, aynı zamanda da çocuk ve yetişkinlerle hobi resim, güzel sanatlara hazırlık kursları ve gravür baskı resim dersleri de vermeye devam ediyor.

Yurtiçi ve yurtdışı sergilerde aktif olarak yer alan Mine Zereyalp çalışmalarıyla Turgut Pura Vakfı resim yarışmasında ve Polonya’da düzenlenen baskı resim yarışmalarından ikisinde sergileme ödülü aldı. 2018 yılında ise 74. Devlet Resim Heykel Yarışması’nda da baskı dalında özel başarı ödülünün sahibi oldu.

Re/Max Pasha Art Sanat Galerisi’nde 30 Mayıs’a kadar sürecek olan sergi sanatçının üçüncü kişisel sergisi. Mine Zereyalp bu sergide farklı tekniklerle ürettiği baskı resimlerinin yanı sıra sanatçının son dönem çalışmaları olarak adlandırdığı tuval üzerine yağlıboya resimlerine de yer veriyor. 

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.