RENGARENK MOZAİKLERDEN, YILDIZ YAĞMURU’NA

RENGARENK MOZAİKLERDEN, YILDIZ YAĞMURU’NA

2434
0
PAYLAŞ

Açıldığından bu yana Bodrum’da düzenlediği birbirinden farklı sergiyle sanatın ve sanatçının sanatseverlerle buluşma adresi olan Mor Sanat, sezonun üçüncü sergisinde iki ustaya yer verdi.

Bodrum’da sanatçı, sanat ve sanatsever buluşmalarında öncülük eden Mor Sanat kurucusu Semra Gönül, Gönül Çelik ve Yaşar Yıldız’ın bir araya geldiği bir sergiyle sanatseverleri yeniden bir araya getirdi. Özellikle birbirinden farklı mozaik tablolarıyla sanatseverlerin beğenisini toplayan Gönül Çelik ile “Yıldız Serpintisi” adını verdiği yağlı boya tablolarıyla çalışmalarıyla göz kamaştıran Yaşar Yıldız, LVZZ Hotel’de sanat severleri renkler arası bir seyahate çıkarttılar.

Yaşar Yıldız’ın resimlerinde özellikle öne çıkarttığı yok olmaya yüz tutmuş Milas, Mumcular ve Bodrum çevresindeki otantik yapı ve yapı detaylarını işlediği “Yıldız Serpintisi” adını verdiği çalışmalarında yapılaşmaya karşı duruşu da sergiyi ziyaret edenler tarafından desteklendi.

“Beton, asfalt ve metallerden oluşan yapılaşmanın soğuk yüzünün kentlerimizi kaplamaya devam ettiği günümüzde, yaşamı yoran, ağır görüntüler oluşturduğuna, doğayla aramıza yüksek ve yıkılmazı neredeyse imkansız kalın duvarlar ördüğüne hepimiz şahit oluyoruz. Ben de buna karşılık, ahşabın sıcak rengi, dokusu ve yaşanmışlıklarının öykülerini belgesel bir yorumla tuvale aktarıyorum.” diyerek çalışmalarını açıklayan Yaşar Yıldız, bu tarzından asla vazgeçmeyi düşünmediğini de sözlerine ekledi.

Mor Sanat organizasyonuyla gerçekleşen Gönül Çelik ve Yaşar Yıldız’ın muhteşem eserlerini 16 Haziran tarihine kadar LVZZ Hotel Sergi alanında görebilirsiniz.

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.