RİZE’DE EĞLENDİLER, BODRUM’DA EVLENDİLER

RİZE’DE EĞLENDİLER, BODRUM’DA EVLENDİLER

696
0
PAYLAŞ

Bodrumlu İpek-Erdal Diken’in oğulları Ege ve Rizeli Bahar-Hasan Atilla Alkan’ın kızları Damla, geçtiğimiz gece düzenlenen bir düğün töreni ile dünya evine girdiler.

Kıbrıs Girne Amerikan Üniversitesinde (GAÜ) okudukları yıllarda tanışan ve halen Kıbrıs’ta yaşayan Damla Alkan ve Ege Diken, yaklaşık 3 yıllık birlikteliklerini evliliğe taşıdılar. GAÜ Pilotaj Bölümünü bitirdikten sonra, ekonomi bölümünde yüksek lisansını tamamlayan aynı bölümde halen öğretim görevlisi olan Ege Diken ile GAÜ Ekonomi Bölümü’nde okuyan Damla Alkan’ın; “Okyanus kadar eski, sabah kadar genciz. Çok Aşığız. Evleniyoruz.” diyerek davetiye yolladıkları nikah törenine, Rize ve Bodrum’dan oldukça kalabalık bir davetli gurubu katıldı.

Canan Yazıcı, Hasan Ayaz, Mustafa Dağlı, Ege-Damla Diken

Rİze’de Alkan ailesinin yakınları ve dostlarının da katılımıyla gerçekleşen ilk törenin ardından Bodrum’da kıyılan nikah ile dünya evine giren Damla-Ege Diken çiftinin nikah şahitliklerini Mustafa Dağlı, Hasan Ayaz ve Canan Yazıcı’nın yaptı.

Ortakent Müskebi Düğün Salonu’nda gerçekleştirilen düğün töreninde sahnede Grup Eğlence’nin müzikleriyle gönüllerince eğlenen davetliler, Çökertme, Kerimoğlu ve Sepetçioğlu zeybeklerinde gelin ve damadı yalnız bırakmadılar. Gecenin sonuna doğru ise tulum alarak sahneye gelen Damla Diken’in ailesi, oynadıkları horon ile izleyenleri hayran bıraktılar.

İki farklı kültürün bir araya geldiği gecede gönüllerince eğlenen davetliler, gecenin sonunda Damla-Ege Diken çiftini balyalarını geçirecekleri Kuşadası’na uğurladılar.

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.