Roche’dan Besiad Üyelerine Seminer

Roche’dan Besiad Üyelerine Seminer

2108
0
PAYLAŞ
 

Monaco’da, Kraliyet Ailesi’nin hayranlığını kazanan dünyaca ünlü dans eğitmeni Lale Roche, Bodrum’un iş insanlarına “insan ve ilişkiler” hakkında ilginç bir seminer verdi.

Dünyaca ünlü dans eğitmeni ve kişisel gelişim uzmanı Lale Roche, Bodrum Esnaf Sanayici ve İş adamları Derneği-BESİAD üyesi iş insanlarına “İnsan ve İlişkiler” üzerine bir seminer verdi.

İş dünyasında ve özellikle de ikili ilişkilerde sağlıklı bir iletişim kurmak için neler yapılması gerektiğini çarpıcı bir sunumla ele alan Lale Roche, interaktif eğitimde BESİAD üyelerine “Ben” olmanın süreçlerini, evlilik ve iş hayatında yaşanan problemlerin nasıl üstesinden gelineceğini örnekleriyle anlattı.

Roche, BESİAD üyesi iş insanlarına "İnsan ve İlişkiler" üzerine seminer verdi.Geçmişte Dr. Mehmet Öz ile televizyon programları yapan, birçok sağlık kurumu ve huzurevleri ile çalışmalar yürüten Roche, ilişkilerde farkındalığın önemine değindi.
“Sorunlarımızın, tıkandığımız hallerin çözümlerini çoğu zaman yanlış yerlerde ararız” diyen Roche, şunları söyledi: “Endişe çağında en büyük güç iletişimdir. İlişki halinde olduğumuz zor kişilikler farkında olmadan bizi yorucu, bezdirici, yaşam enerjimizi alan, güvenimizi zedeleyen durumlar içine sokabilir. Ya da kendimizin bile zor kişiliği olduğunun bilincinde olmayabiliriz. Bu çalışma; Yaşam amacımız ve yaşam kalitemizde kendimizi ve çevremizdekileri daha iyi tanımamız için bilgi paylaşımıdır. Yaşamın anlam ve amacında kendimizle, sevdiklerimizle, çevremizle daha iyi ilişkiler kurmak için ip uçlarına sahip olabiliriz.”

lale Roche_portreLale Roche, seminerinde “Zorlu ilişkiler kader midir? Doğumdan bugünümüze kadar yaşadığımız çevre ilişkilerimizi nasıl etkiliyor? Beynimiz nasıl çalışır? Evlilikte yaşanan sorunların gerçek nedenleri nedir? Stres hayatımızda nasıl bir rol oynuyor? Zor insanlarla iletişim kurma yolları nelerdir?” gibi sorulara yanıtlar verdi. Bodrumlu iş insanlarının büyük ilgi gösterdiği seminerde Roche, iletişim biçimlerinin kişisel, sosyal, duygusal ve finansal başarı düzeyini nasıl etkilediğini anlattı. Seminerin sonunda iş insanlarına bir de mini ‘kişilik testi’ uygulayan Roche, Bodrum’da bu tip kişisel eğitim seminerlerine devam edeceği müjdesini verdi.

Seminerin sonunda konuşan BESİAD Başkanı Uğur İlhami Özden de, iş insanları olarak gerek hizmet içi eğitimlerde, gerekse uzmanlar eşliğinde zaman zaman kişisel gelişim seminerlerine katıldıklarını ve büyük faydasını gördüklerini belirterek, “BESİAD olarak böyle ilginç bir deneyim yaşamaktan memnun olduk. Lale Roche ile verimli bir seminer süreci yaşadık” dedi.

Roche, BESİAD üyesi iş insanlarına "İnsan ve İlişkiler" üzerine seminer verdi.

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.