SADUN BORO MÜDAVİM’DE ANILDI

SADUN BORO MÜDAVİM’DE ANILDI

2487
0
PAYLAŞ

Türk amatör denizciliğinin büyük ustası Sadun Boro, ölümünün dördüncü yılında uzun yıllar oturduğu ve şimdi Bodrum Müdavim olarak hizmet veren evinde, ailesi, yakın arkadaşları ve denizci dostlarının da katılımıyla anıldı.

Tekneyle dünya turu yapan ilk Türk olarak tarihe geçen ve 5 Haziran 2015 günü Marmaris’te tedavi gördüğü hastanede 87 yaşında aşama veda eden Merhum Sadun Boro, uzun yıllar oturduğu, halen ailesine ait olan ve 2019 yılı itibari ile Bodrum Müdavim Lokanta & Meyhane olan mekânda anıldı. Murat Oğan, Özlem Oğan ve Fuat Oğan’ın işletme sahipleri olduğu Bodrum Müdavim’de Sadun Boro anısına düzenlenen anma etkinliğine, ailesi yakın arkadaşları ve denizci dostları katıldı. Konuyla ilgili bir açıklama yapan Murat Oğan, tam 4 yıl önce kaybettiğimiz ünlü Türk Denizcisi Sadun Boro’nun kendi evinde, sevdiği yiyeceklerle ve dostlarının katılımıyla bir anma etkinliği düzenlediklerini belirtti.

Gelen misafirleri Sadun Boro’nun en sevdiği çiçek olan ve kulağına taktığı zambak çiçekleriyle karşıladıklarını belirten Murat Oğan, Sadun Boro’nun kendi yaptığı ve misafirlerine kendi spesiyali olarak ikram ettiği Rom Punch, ahtapotlu pilav, deniz mahsullerinden oluşan ikramlar, denizcinin çok sevdiği sigara böreği ve yine Sadun Boro’nun sevdiği helvanın da yapılan ikramlar arasında yer aldığını sözlerine ekledi.

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.