SANAT, DOSTLUK VE BODRUM BULUŞTU

SANAT, DOSTLUK VE BODRUM BULUŞTU

1151
0
PAYLAŞ
 

Bodrum’a arazileri içerisinde kendi köylerini kuran Arıkan Ailesi, geçtiğimiz gece sanat atölyesinde gerçekleştirdikleri bir konser ile dostlarını buluşturdu.

Yaklaşık iki sene önce Yahşi’de bulunan arazilerinin üzerine evlerini yapan, geniş arazilerini,  restoran, sanat atölyesi ve köy meydanı gibi eklentileri ile dostları ve yakın çevreleri için adeta kendi köylerini yaratan Nurhayat ve Şevket Arıkan Çifti, sanat atölyelerindeki ilk konseri gerçekleştirdi.

Gabriel adını verdikleri sanat atölyelerinde Nurhayat Arıkan ve Operacı Deniz Kurt Tarafından organize edilen geceye, Arıkan Ailesi’nin yakın dostları ve arkadaşları katıldılar. Gecede sahne alan Soprano Funda Ateşoğlu ile Piyanist Çiçek Cihan, napoliten şarkılar, aryalar, yerli ve yabancı sanatçıların seslendirdiği tangolar ile katılanlara unutulmaz bir gece yaşattılar.

Deniz Kurt,Funda-Ateşoğlu, Zafer-Günel

Organizasyon hakkında bir açıklama yapan Nurhayat Arıkan;

“Bodrum’a henüz yerleşmiş İstanbul’dan gelen bir aileyiz. Eşim ve ben ilk kışımızı geçiriyoruz. Biz burada bir ev değil, kendimize bir dünya yarattık. Arkadaşlarımızın, dostlarımızın, onların arkadaşları ve dostları ile bir araya gelebileceğimiz bir dünya. Eşimin yemek ve lezzete olan düşkünlüğünü sunabileceğimiz, “Şevket-i Bostan” adını verdiğimiz küçük bir restoran, Gabriel adını verdiğimiz ve yine dost meclisinde sanat atölyeleri gerçekleştirdiğimiz bir atölyesi olan bu küçük dünyamızda henüz dışarı açılmak için çok erken. Ama önümüzdeki günlerde neler olacak öngöremiyorum. Tek bildiğim, bu dünyaya değer katan, sanat, sanatçı dostu olan herkesin yolu bir gün buradan geçecektir.

Bu gece de operacı dostum Deniz Kurt yine yakın dostum Mu-Art’ın sahibi Ayşe Mücella İsbir’in de katkılarıyla bu organizasyonu hayata geçirdik. Soprano Funda Ateşoğlu ve Piyanist Çiçek Cihan’ın yorumlarıyla muhteşem eserleri dinledik, zaman zaman eşlik edip, tempo tuttuk.” dedi.

Yaklaşık 40 kişilik bir katılımcıyla gerçekleştirilen geceye katılan herkes müziğe, sanata ve dostluğun getirdiği güzel paylaşımlara doymuş, tatlı bir tebessümle geceyi tamamladılar.

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.