Sektörün doktoru kitaplarını imzaladı

Sektörün doktoru kitaplarını imzaladı

1526
0
PAYLAŞ
 

Coldwell Banker Türkiye Ülke Başkanı Dr. Gökhan Taş’ın girişimcilere yol haritası olacak bir hayat dersini içeren “Çekilin, Ben Doktor Değilim” isimli kitabını Bodrum’da imzaladı. Metin Sığırtmaç’ın yöneticisi olduğu Coldewell Banker Artemis Gayrimenkul Danışmanlığı toplantı salonunda gerçekleşen imza gününe Bodrum Emlak Piyasasından birçok firmanın yönetici ve çalışanları da katıldı. Ardahan’ın Çıldır ilçesine bağlı Tezeköy’de doğan ve boyacılıkla başladığı meslek hayatında azimli bir tavır sergileyen Coldwell Banker Türkiye Ülke Başkanı olan Dr. Gökhan Taş’ın “Şans bulduklarınızdır, başarı değiştirebildikleriniz” diyerek cümlesine başladığı söyleşisinde önemli konu başlıkları altında mesleğe yeni başlayan ve kariyerlerini emlak sektöründe yapacak gençlere önemli öğütlerde bulundu. Bodrum emlak sektöründe yakaladığı başarının en önemli nedeninin güçlü rakiplere sahip olmak olduğunu belirten Dr. Gökhan Taş, “Bodrum’da Coldwell Banker Artemis çatısı altında buluşan sizlerin daha fazla gelişememe nedeniniz, rakiplerinizin güçlü olmayışı. Bodrum’un en güçlüsü olan bu Artemis Gayrimekul Danışmanlığı çatısı altında sizler, başka firmaların sizinle rekabete girmesine ön ayak oluyorsunuz.” diyerek, çalışanları başarılarından dolayı tebrik etti. Türkiye genelinde en iyi yatırımın gayrimenkul olduğunu savunan Taş, konuşmasına şöyle devam etti.

Dr. Gökhan Taş
Dr. Gökhan Taş

“Yatırım aracı olarak altın ya da mevduat, piyasalardaki değişen koşullara göre karlılığı artan ya da azalan bir ivme gösterirken, her türlü piyasa koşulunda neredeyse her zaman artan bir karlılık getiren tek yatırım gayrimenkul. Zarar ettirmeyen ve zaman geçtikçe değerine değer katan gayrimenkul, en istikrarlı yatırım aracı olmaya devam ediyor. Türkiye İstatistik Kurumu verilerine göre, 2015 yılında 1 milyon 289 bin kişi gayrimenkul satın almış. Seçimler öncesinde yaşanan kısa süreli durgunluğa rağmen geçen yılı büyümeyle kapatan gayrimenkul sektöründe bu yıl son dönemde yaşanan olaylardan ötürü özellikle İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyük kentlerde sıfır gayrimenkul satışlarında bir durgunluk söz konusu. KDV’nin %18’den % 1’e düşürüleceğini düşünüyorum. Bu beklentim gerçekleştiği taktirde sektörün önü açılır. ÖZellikle Bodrum’un en önemli avantajı, büyük şehirlerde yaşam mücadelesinden yorulanların, daha küçük yerleşim yerlerine yaptıkları göç ve kış nüfusunun artması. Ama en önemlisi sizin duruşunuz. Hayatta ne iş yapıyorsanız yapın, en az rakipleriniz kadar yapıp, üzerine daha iyi hizmeti katmaya gayret edin. Bunu yaparken de asla kendinizin değerini düşürmeyin. Siz de hem portföy sahibiyle hem de alıcıyla aynı seviyedesiniz unutmayın. Örneğin, arabayla gidip, birlikte ev gezdiğiniz insanların kapılarını açmak bir hizmet değildir. Karşınızdaki kim olursa olsun, psikolojik olarak kendini üstün hisseder. Bir insan kapısını açan birine sadece bahşiş verir. Eşit şartlarda olmamız gerekiyor arkadaşlar. Bize değer veren insanlar para verirler. O değeri kazanmamız önemli. Ticarette en büyük hile dürüstlük arkadaşlar. Her zaman dürüst olun.”

Dr. Gökhan Taş, Sevil Ece Gümüş Kapar
Dr. Gökhan Taş, Sevil Ece Gümüş Kapar

Kitabı geçtiğimiz haziran ayında piyasaya çıkan Dr.Gökhan Taş, kitabından kazandığı gelirin tamamıyla Kars’ın Ardahan ilçesinde 24 derslikli bir lise yaptıracağını açıkladığı imza gününde tüm Coldwell Banker çalışanlarına da bu konuda görev düştüğünü belirtti. Özellikle kız çocuklarının okuması amacıyla yaptıracağı okuldan mezun olan her kızın eğitimine devam etmesi için her broker’ın bir çocuğun okul ve yaşam masraflarına ortak olarak, eğitimini sürdürmesine destek vermesi gerektiğini ve ne pahasına olursa olsun bu bursu bir öğrenciye vermeleri gerektiğini de sözlerine ekledi.

Coldwell Banker Bodrum
Coldwell Banker Bodrum

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.