SERGİ GELİRİNİ SEVGİ ATÖLYESİNE BAĞIŞLADI!

SERGİ GELİRİNİ SEVGİ ATÖLYESİNE BAĞIŞLADI!

490
0
PAYLAŞ

Bodrum’da yaşayan seramik sanatçısı, hayırsever işkadını Ayşe Özer, resmin usta sanatçısı Hüseyin Macar ile birlikte sosyal sorumluluk sergisi açtı.

Uzun yıllar turizm alanında yaptığı başarılı işlerin ardından, Bodrum’da kendi atölyesini açarak seramik sanatını icra eden Ayşe Özer, LVZZ Hotel Sergi Salonun’nda Türk Sanat Dünyası’nın önde gele sanatçılarından Hüseyin Macar ile birlikte ortak bir sergi açtı. Ayşe Özer’in 40 seramik çalışması ve Hüseyin Macar’ın da 30 akrilik ve yağlıboya eserin yer aldığı sergiye Bodrum’da yaşayan sanatçılar ve sanatseverler ilgi gösterdiler.

Mor Sanat tarafından düzenlenen resim ve seramik sergisinde eserlerini ilk kez sergileyen Ayşe Özer, seramik sergisinden elde edilecek tüm geliri, Bodrum Belediyesi Yakaköy Engelli Sevgi Sanat Atölyesi’ne bağışlayacağını belirtti. Herkesin üzerine düşen sorumluluğu yerine getirerek, özellikle engelli bireyler için toplum olarak daha duyarlı olunması gerektiğini vurgulayan Özer, amacının çevresinde küçük de olsa bir farkındalık yaratmak olduğunu söyledi. Ayşe Özer konuşmasında; “Bu serginin geliri Bodrum Belediyesi Yakaköy Engelli Sevgi Atölyesi’ne araç ve gereçlerinin alımında değerlendirilecek. Bu nedenle sergide son iki yılda yaptığım 40 eserimi sergiliyorum. Eserlerin satışının tamamının çocuklarımıza bırakacağım. Amacımız bu konuda farkındalık yaratarak engelli gençlerimiz için desteği arttırmak.” dedi.

Bodrum Belediyesi Yakaköy Engelli Sevgi Sanat Atölyesi Yöneticisi Hilal Karakaş da Bodrum için büyük yatırımlar yapan Ayşe Özer’in atölyeleri için yaptığı serginin önemine değinerek, “Her şeyi devletten, yöneticilerden beklemek, onların sorunlara çözüm olmasını beklemek yerine, Ayşe Özer gibi hayır severler ile çok daha kısa sürede öğrencilerimiz ve eğitmenlerimiz kendi ayakları üzerinde durabiliyor. Bu gibi yardım etkinliklerinin artarak, bizim ve bizim gibi derneklere yardım sağlaması en büyük temennim.” dedi.

Mor Sanat organizasyonuyla LVZZ Hotel Sergi Salonu’nda açılan sergi, 23 Temmuz tarihine kadar açık kalacak.

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.