SEVMEK GÜNAHSA EĞER

SEVMEK GÜNAHSA EĞER

322
0
PAYLAŞ
 

Uzun yıllar  Zerrin Özer, Nükhet Duru başta olmak üzere bir çok sanatçıya vokal olarak eşlik eden, beste ve söz yazarlığı, enstrümanist  donanımına sahip, Altın Güvercin Şarkı Yarışması, TRT Altın Anten , Altın Mikrofon Yarışmalarında dereceleri olan  İlker Özdemir‘in, yeni tekli çalışması ‘ Sevmek Günahsa Eğer‘ Moko Yapım etiketiyle tüm dijital platformlarda yayımlanmaya başladı.

Söz ve müziği Cavit Deringöl’e ait olan ve ilk olarak Şükran Ay’ın seslendirdiği Sevmek Günahsa Eğer isimli şarkıda şarkıcıya davulda Hakan Şensoy, Bass Gitarda Erkan Yiğitbaşı, Keman ve viyolada Ümit Hoşgör, Viyolonselde Günay Uysal, Perküsyon’da Eserr Aygün ve Elektro gitarlarda da Altuğ Demirer eşlik etmiş.

İlker Özdemir, şarkı ve klip hikayesini şöyle anlatıyor :

“Şarkıyı ilk defa yorumlayan merhum Şükran Ay ama benim ilk kez duyarak öğrendiğim ve sevdiğim yorum halen birlikte çalıştığım Zerrin Özer’e ait 1984 yılında seslendirmiş.İlk dinlediğim anda etkilemişti beni.

Bu şarkıyı Rock soundu ile harmanlamak isteğimi kendisi de alternatif işler yapan yorumcu gitarist arkadaşım Altuğ Demirer ile paylaşıyorum ve demosunu hazırlamasını istiyorum .Tam istediğim şekilde harmanlıyor ve canlı enstrüman kayıtlarında ülkemizin değerli müzisyen arkadaşlarım imzalarını atıyorlar. Bir çoğu Zerrin Özer orkestrasından ekip arkadaşlarım sahne paylaştığım dostlarım var olsunlar.

Yaklaşık bir yıllık çalışmanın ürünü. Aşk acısı çeken bir adamın hikayesi Sevmek Günahsa Eğer. Sevgilisine isyan var. İçinde arabesk var acı var. Nostalji var. Tamamen akustik olsun istediğim için tüm enstrümanlar canlı çalınıyor.

Sonrasında klip için yönetmen Can Sarcan ile buluşuyoruz. Konuşurken aklıma uzun süre orkestramda klavye çalmış müzik öğretmenliği görevini memleketi Samsun da devam ettiren ; ağaçtan kendi yaptığı dağ evinde doğa ile iç içe yaşamı gösteren videoları ile sosyal medyada fenomen olan bir arkadaşım geliyor. Telefonu çeviriyorum ve hafta sonu hooop ver elini Samsun, Alaçam ,Yakakent derken iki gün süren çekimler ile klibimizi tamamlıyoruz .

Arka planda onlarca kişi çalışıyor tabii. Yalnızlık duygusunun hakim olduğu klibimizde, bana Karadeniz‘in muhteşem doğası ve farklı ışıklar, mekanlar eşlik ederken tesadüfen ormanda bulunan evcilleştirilmiş bir kurt yalnızlığımı paylaşıyor.”


Sevmek Günahsa Eğer

Sevmek günahsa eğer
Günahın benim olsun
Diliyorum Tanrı’dan mezarın gönlüm olsun

Herşeyimi adadım sevgilim senin için
Ben kendimi adarım sevgilim senin için
Ölmeye de razıyım sevgilim senin için
Ben herşeye razıyım sevgilim senin için

Başkasını seversen günahım senin olsun
Kim ihanet ederse dilerim beter olsun

Ben her şeye razıyım bir tanem senin için

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.