Sushi’nin Red Dragon Hali

Sushi’nin Red Dragon Hali

1402
0
PAYLAŞ
 

Bodrum’un ilk ve en ünlü Çin Restoranı Red Dragon, Sushi menüsünü yeniledi. Geçtiğimiz Nisan Ayında Japonya’nın Takamatsu kentinde düzenlenen dünyanın en kaliteli Restoranı ödülüne layık görülen Red Dragon, Çin mutfağının en gözde ürünlerini menüsüne eklerken, Japon Mutfağının Sushilerinin çeşitlerini arttırarak, yeni kampanyalar düzenleyerek kış sezonuna hazırlıklarını tamamladı. 1983 yılında Haşim Işık tarafından İzmir Alsancak’ta kurulan Red Dragon Restaurant’ın genç işletmecisi Tolga Işık, Takamatsu kentinde düzenlenen ve Türkiye’yi başarıyla temsil ettikleri yarışmanın Red Dragon restoranlarının kalitesini ve farkını belirleme açısından çok önemli olduğunu söyledi. Özellikle sektörünün guruları tarafından kendilerine verilen ödülün Bodrum turizmine de değer kattığını da sözlerine ekleyen Tolga Işık, “Tüm çabamız, restoranlarımıza gelen misafirlerimiz için. Biz onların bize olan güvenine layık olmak için hem lezzet, hem hizmet, hem de hijyen standartlarımızı hep en üst seviyede tutuyoruz. Bu ödülü de bundan dolayı aldığımızı düşünüyorum.” dedi.

Tolga Işık

Yenilenen görüntüsü ve yeni lezzetler ekledikleri menüleriyle yaz boyu gelen yerli yabancı turistlerin ilk tercihleri arasında olduklarını belirten Tolga Işık, mutfakta uzman Çinli ve Japon aşçılarla çalıştıklarını belirtti. Dünyanın en güvenilir seyahat uygulamalarından Trip Advisor tarafından da Bodrum’un en iyi Sushi Restoranı olarak hizmet verdiklerinin tescillendiğini belirten Tolga Işık; “Türkiye’de en uzun süre işletilen Çin ve Japon Mutfağı olarak, bu alandaki kalitemiz ve lezzetimiz kesinlikle tartışılmaz. Bunu gerek İzmir’de bulunan restoranımızdan, gerek Bodrum’da Gümbet ve Neyzen Tevfik Caddesi’ndeki restoranlarımızdan görüyoruz. Oldukça düşük geçen turizm sezonuna rağmen, Bodrum’a gelen yerlive yabancı turistin ilk tercihleri arasındayız. Bunun yanı sıra, daha önce bizde çin ve japon mutfağının eşsiz lezzetlerini tatmamış misafirlerimiz, yıllar geçse de yeniden gelip bize kendilerini hatırlatıyorlar. Deneyimli ve uzun yıllardır birlikte çalıştığımız kadromuz da gelenlere güven veriyor. Japonya’dan ödül alan,dünyanın en çok kullanılan uygulamalarından Trip Advisor tarafından en iyi olarak seçiliyoruz. Sushi’de zengin menümüze gelen herkesin memnuniyetini kazandık. Daha önceden yabancı turistlerin daha yoğun ilgi gösterdiği Sushi Menümüz, günümüzde artık Türk Müşterimizin de en çok tercih ettiği yiyecekler haline geldi. Sonuçta Sushi Sağlıklı bir yiyecek. Haşlanmış ve soğutulmuş pirinç, deniz ürünleri veya sebzelerle tatlandırılıyor. Yakın zamanda birlikte çalışmaya başladığımız Japon bir ustamızla menümüzü yeniden oluşturduk. Hem çeşit olarak hem de lezzet olarak daha iyiyi, daha lezzetliyi servis etme çabasındayız. Bizi sadece bir Çin restoranı gibi düşünmeyin. Japon Mutfağının da spesiyali olan Sushi’yi bizde deneyin.” dedi.

Red Dragon Sushi

Sushi’nin çin mutfağına göre daha uygun fiyatla servis edildiğini söyleyen Tolga Işık, Kış sezonunun gelmesiyle birlikte yeni bir kampanya yaptıklarını da belirtti. Menüde bulunan tüm çeşitlerin bir arada sunulduğu kampanyalı menüde 36 parça Sushi’nin 79 TL olarak servis edileceğini belirten Tolga Işık, herkesin Çin mutfağının ve Japon mutfağının özgün lezzetlerinin evlerinde de sahip olabilmeleri için paket servislerinin olduğunu da belirtti. Başarılı işletmeci Tolga Işık, kısa zaman içinde Red Dragon zincirini Türkiye’nin önemli yerlerine taşımayı düşündüklerini de sözlerine ekledi. Tolga Işık; “Hedefimiz, kaliteli, ucuz ve çeşidi bol sağlıklı yiyeceklerle Türkiye’nin dört bir yanına ulaşarak, Red Dragon kültürünü yaymaktır.” dedi.

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.