TANGERİNE DREAM’DE NELER OLDU NELER?

TANGERİNE DREAM’DE NELER OLDU NELER?

398
0
PAYLAŞ

Bodrum’un yerel değerlerini öne çıkartmak için yola çıkan Kraft Yaşa’nın ilk festivali “Tangerine Dream” geçtiğimiz gün yapıldı.

Bodrum Ortakent Yahşi’de bulunan Kafe Müskebi festival alanında düzenlenen Tangerine Dream, iki gün süresince, yüzlerce misafire ev sahipliği yaptı. Festival için getirilen mandalina ağaçları arasında kurulan stantlarda birbirinden değerli el emeği ürünler, yeni sahipleri ile buluşurken, workshop alanlarında gün boyu birçok etkinlik düzenlendi.

Etkinlikte DJ’ler; Bülent Can Sağır, Pinaa, Emre Öğütçü “Radio2019”, Aslı Köse “Live Vocal” çaldıkları müziklerle katılımcılara eğlenceli saatler yaşattı. Gün içinde ayrıca Saksafon Perküsyon, Eternel Flames Fire Show (ateş gösterisi) yapılırken, festival katılımcıları Poi, Staff, Hulahoop, Balance Board, Lena Erdil Wind Surf Center sörf eğitimi ile günün büyük bölümünde keyifli anlar yaşadılar.

Bodrum Belediyesi ve Bodrum Ticaret Odası’nın desteği ile gerçekleşen etkinlikte Bodrum’da seçkin ve farklı lezzetler sunan firmalar da stantlarında ürünlerini festival katılımcıları için hazırladılar. Bodrum’da birçok başarılı girişime imza atan ve yerel değerleri yaşatmak için çalışan Mustafa Yavaş ve Meral Kurt’un ortak girişimi olarak kurulan Kraft Yaşa, bu yaz için farklı etkinlikler de düzenlemeyi planlıyor.

Festival hakkında bilgiler veren Kraft Yaşa ortaklarından Meral Kurt, “Güzel müzikler, lezzetli yemekler, eğlenceli oyunlar ve eğitimlerle misafirlerimize keyifli anlar yaşattık. Kraft Yaşa olarak hazırladığımız bu etkinlikte misafirlerimize birçok farklı lezzeti aynı anda verme imkanını bulduk. Workshoplar ve mini eğitimlerin yanı sıra ateş gösterileri güne renk kattı” dedi.

Mustafa Yavaş ise etkinliklerin ilkinin çok keyifli geçtiğini ifade ederek, “Bizler bu kasabada yaşayan insanlar olarak, kasabamızın dokusunu, kendine özgü ürünlerini koruyarak gelecek nesillere aktarmak için çalışıyoruz. ‘Kraft Yaşa’yı oluştururken Bodrum Belediye Başkanımız Ahmet Aras, Bodrum Ticaret Odası Başkanımız Mahmut Kocadon destek vererek bizleri cesaretlendirdiler. Bu yaz başlayan etkinlikler serisi, Ekim ayına kadar devam edecek. İlk etkinliğimiz Tangerine Dream çok keyifli oldu. Bunun peşinden meyhane festivali hazırlıyoruz. Eylül başında Kraft Yaşa festivalimizi gerçekleştirdikten sonra Ekim başında ise bir rock festivali düzenleyeceğiz. Bu festivalde Harley Davidson Türkiye sürücüleriyle bir iş birliğimiz söz konusu. Umuyorum Bodrum’un yerel değerleriyle bu etkinlikleri harmanlayıp misafirlerimize sunabiliriz” şeklinde konuştu.

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.